Velké Pavlovice
Jarní kolo 1. a 2. ligy
První kolo 1. ligy s deseti týmy a 2. ligy s pěti týmy.

Jarní kolo 1. a 2. ligy. Existují týmy, jejichž členové se málokdy mají šanci potkat během celého roku. Jeden člověk na východě, druhej na západě, třetí na severu. Práce a rodina. I když si řeknou, že musí udělat nějakou akci, aby probrali, co nového, uplyne rok a ti lidi se nesejdou. Ovšem jedna akce to dokáže změnit. Závod 1. nebo 2. ligy. Je to chvíle, která se dá doma vysvětlit, že je to jenom dvakrát za rok. Je to chvíle, kdy si člověk dokáže najít čas a pokud to něco opravdu vážného nenaruší, dorazí. A ten čas, kdy si mohou kamarádi popovídat, nastane. Alespoň dvakrát do roka.

Na hřišti ve Velkých Pavlovicích se sešlo 10 ze 12 nominovaných týmů první ligy a 5 týmu z druhé. A dva závodníci mimo soutěž. Jihlava dala dohromady tři týmy s tím, že náhradníci nebyli. A komplikace nastaly, tu poraněné rameno, tu poraněný kotník, tu covid... Dva týmy jsme měli komplet, ve třetím týmu zůstal Honza osamocen. Jeho nápad, aby se mu výsledek násobil čtyřma, nějak zanikl v davu...

Nature

Tradičně jsme napřed házeli terčové disciplíny, následně se hřiště připravilo na dálky. Házel se pouze pětiboj. Vždycky házeli nejdříve závodníci první ligy, po nich následovala druhá liga.

Počasí nebylo zpočátku příjemné, přivítal nás déšť. Postavili jsme stan a deštníky. Pak se udělalo hezky...

Nature

Jediný, komu se závod relativně nepovedl, byl Vojta. Výsledky na muše skishi, ještě nejsou na loňské úrovni, i když bylo zlepšení. Muška dálka také zaznamenala propad, dokonce o 20 bodů oproti předchozímu týdnu. Přesto to celé nedopadlo úplně špatně, v součtu byl pětiboj opět přes 400 bodů. Absence tréninku je hodně cítit.

To Adam téměř kopíroval výsledky z ligy mládeže. Ač věčně nespokojen s občasnými chybami, zaznamenal další výsledek přes 390 bodů, v letošním roce již potřetí ze čtyř závodů. Navíc nastavil nové osobní maximum na mušce dálce, které zlepšil o 2 body.

To Honza se rozjel ve větším gardu. Zahájil hned novým osobákem na muše skishi a přidal konstantní výsledky na zbylých terčích. Ukázalo se, že změna techniky na muše dálce měla smyl. Perfektními technickými hody Honza překonal svůj nejdelší hod ještě z loňského roku o 6 metrů a stanovil si nové maximum disciplíny lepší o 12 bodů. Jen ta zátěž dálka, tam byla smůla, že do výseče šel pouze zajišťovák. Ale hodit se zajišťovacím hodem nový osobní rekord v pětiboji, lepší o 11 bodů, to vypadá, že Honza se ještě projeví v průběhu roku.

O největší překvapení se však postaral Petr. Vyrovnal své maximum na mušce skish a zátěž skish. Pak poněkud smolná plachta. Zase se objevil problém s hlavou na mušce dálce, kde byl problém nalezen v opatrných hodech, které neletěly. Bylo potřeba ho vyburcovat a najednou to šlo. Dokonce tak, že se Petr poprvé v životě dostal oběma hody přes 40 metrů a nový osobní rekord je lepší o 5 bodů. Pak Petr dokázal i hodit poprvé otočkou do výseče a dostal se za 50 metrovou hranici. Nový osobní rekord v pětiboji byl na světě. Poprvé se tak dostal přes 350 bodů.

Nature

Všichni chlapci bojovali v druhé lize. Družstvo Jihlava "C", jehož tahounem byl především Honza (byl v něm sám), skončil na pátém místě, na čtvrté místo chybí pouhých asi 700 bodů.

Tahounem družstva Jihlava "B", byl především Tomáš, který si zlepšil dvě maxima v disciplínách a zvýšil svůj pětiboj na nové maximum, zlepšené o fantastických 25 bodů. Tím pomohl k průměrnému výsledku 400 bodů na závodníka a s kluky vybojoval 2. místo v jarním kole druhé ligy.

V první lize bojovala stará známá jihlavská parta Váňa-Majkl-Karel, kterým pomáhal hostující Milan ze Žirovnice. Výsledek družstva byl dobrý, jako jeden z pěti družstev se dostal nad 1 900 bodů. Na ostatní je však citelná ztráta 50 bodů, která se bude horko těžko stahovat. Uvidíme, jak to dopadne.

Nature

A tak se po roce zase skoro celá parta sešla. Probrala se spousta informací, pokecalo se i s ostatními týmy a závod za pěkného počasí skončil.

Nyní se část závodníků objeví na závodech Českého poháru, kde se bude bojovat o účast na mistrovství světa.

Tak ať se daří.