Mucha Skish
Postavení mušky skish
Jak se v Petřvaldu stavěla muška skish ve čtyřech lidech.
Nature

Muška terče se nejčastěji staví při minimálním počtu čtyř lidí. Vytváří se trojúhelník, jehož jeden vrchol je na okraji stolu, druhý nalevo ve vzdálenosti 8 metrů od stolu a třetí napravo ve vzdálenosti 13 metrů od stolu. Ten, co sedí na stolu, drží začátek a konec pásma. Jednotlivé vzdálenosti na pásmu jsou:

  • Na střed předního okraje se dá značka 0 metrů
  • Vlevo na místě prvního terče se drží značka 8 metrů
  • Vpravo na místě páteho terče se drží značka 15,20 metrů (8 metrů + 4krát 1,80 metru)
  • Na střed predního okraje se ke značce 0 metrů přidá značka 28,20 (15,20 metru + 13 metrů)

Nature

Čtvrtý pomocník rozdá terče pro první a poslední pozici a vezme si zbývající tři terče, které má rozložit do přímky. Prostřední terč má být naproti stolu, proto se kontroluje, zda proti stolu je skutečně pozice pro třetí terč, což je 11,60 metru (8 metrů + 2krát 1,80 metru).

Pokud je pozice správná, krajní pomocníci klesnou s pásmem k zemi a své terče umístí středem pod značku 8 metrů a 15,20 metru.

Nature

Zatímco krajní pomocníci dál drží pásmo napnuté, čtvrtý pomocník pokládá prostřední terč. Pomocník, sedící na stole může kontrolova, zda i z jeho pohledu je prostřední terč přímo proti stolu. V této chvíli ještě není problém případně s pásmem pohnout doprava nebo doleva.

Terč je umístěn středem pod značku 11,60 metru.

Nature

Pokud jsou už postaveny krajní i prostřední terč, už se zpravidla s pozici terčů nehýbe. Čtvrtý pomocník může položit další terč. Je v podstatě jedno, který položí dřív, protože chvíli po něm umístí i poslední terč.

Zde se nejdříve položí čtvrtý terč. Ten je ve umístěn pod značku 13,40 metru (8 metrů + 3krát 1,80 metru).

Nature

Zbývá postavit poslední terč. V tomto případě se jedná o druhý terč, který je položen pod značku 9,80 metru (8 metrů + 1,80 metru). Tím je dokončeno postavení terčů na disciplínu muška skish.

Může nastat situace, kdy přijde nezávislý pozorovatel a dojde k závěru, že stůl nakonec přecejen není přímo proti třetímu terči. Když je to nutné, je možné stůl lehce natočit. Jeden dva centimetry rozdílu ve vzdálenosti některého z terčů od stolu není kritická záležitost pro trénink této disciplíny.

Když se to vezme kolem a kolem, důležité jsou hlavně vzdálenosti terčů od stolu. Pokud je člověk sám a chce si postavit mušku skish, ale nemá žádného pomocníka, stačí dodržet vzdálenosti terčů od stolu bez ohledu na vzdálenost jednotlivých terčů od sebe. Je to trénink, ne závod. Jednotlivé vzdálenosti terčů jsou tedy:

  • 8 metrů
  • 8,97 metru
  • 10,17 metru
  • 11,51 metru
  • 13 metrů