Jihlava
Halová liga MRS #3
Halová liga MRS se skládá ze čtyř závodů. Třetí závod se konal v Hodonicích u Znojma.
Nature

Dva týdny po závodech v Jihlavě se závodníci Moravského rybářského svazu přesunuli do sportovní haly v Hodonicích, kde se pořádalo třetí kolo Halové ligy MRS.

V Hodonicích rostla během loňského roku nová hala a pořadatel Pavel si od ní hodně sliboval. I proto zarezervoval konkrétní neděli rok dopředu. V podstatě byl prvním pořadatelem, který již v březnu loňského roku měl zajištěný termín na letošní závody. No, a pak mu měsíc před konáním závodu do toho hodili vidle správci a řekli, že v neděli tam bude sport s vyšší prioritou, takže ji bude mít v sobotu :)

Nikomu to samozřejmě nevadilo, jsme rádi, že máme lidi, kteří ochotně nějaký ten závod uspořádají. Co by za to jiní dali. Jediná komplikace nastala u trenéra Karla, který si naplánoval sobotu v Ostravě a v neděli Hodonice. Tím, že se Hodonice přesunuly na sobotu, se mu účast zkomplikovala. Nakonec se Karel rozhodl, že pojede do Ostravy. Naštěstí jsou v Jihlavě ochotní parťáci, jako je Jirka a Tomáš, kteří posbírali ostatní kluky a vyrazili vstříc dalším výsledkům.

S nováčky se už do dvou aut nenaskládáme. Do Kroměříže tak vyrazili i rodiče Matyho. Do Hodonic to na sebe vzali rodiče Jardy. Pobočný spolek Jihlava se tím pádem zúčastnil v zatím největším počtu mládežníků, když do Hodonic vyrazilo 8 chlapců. K nim se jako závodník přidal ještě Tomáš.

Nature

Tak hala to byla pěkná. Zatočené stropy dávaly pocit malého prostoru, ale jinak to bylo úžasné... popisovali ti, kteří se zúčastnili. Tedy jedni ze 47 závodnic a závodníků nebo doprovodu.

Tradičně se zúčastnila Jihlava, Kroměříž, Pavlovice, Znojmo a domácí Hodonice. A Chropyni tentokrát reprezentoval pouze Matěj. Nebyli to však pouze závodníci z Moravského rybářského svazu, kdo se zúčastnil. Na závody dorazily i dva týmy z Jihočeského územního svazu ČRS. Jednalo se o staré známé kluky z Dačic a dorazila i omladina z Pelhřimova. Stejně jako v Jihlavě i v Hodonicích byla vyhlášena samostatná kategorie nováčků, kde jsou chlapci, co začali s RT od října 2022 a bez rozdílu věku. Do této kategorie spadali všichni chlapci z Pelhřimova, zatím co chlapci z Dačic již byli zařazeni do starších žáků.

I my jsme měli v nováčcích svá želízka v ohni. Jednak bráchy Davida s Kristianem, druhak ještě Jardu a Matyáše. Ve starších žácích byla klasická čtyřka jihlavských bardů. Šlo se házet.

Nature

Někdo začne hůř a s dalšími koly roste. U nás to bylo trošku naopak. V prvním kole David hodil nejvíc a Kristian o dva body míň. Byli vlastně jediní, kdo v prvním kole hodil přes 60 bodů. Ve druhém kole však nejvíc hodil hodonický Tomáš. Jemu ovšem nevyšlo první kolo, takže mu druhé kolo pomohlo vyskočit pouze na čtvrté místo. Kristian hodil "pouze" 40 a na 2 body se k němu přiblížil pelhřimovský Kryštof. Ono i těch 40 bodů je pěkný výsledek u chlapce, co hází asi měsíc. V těchto začátcích se nedá ještě mluvit o nějaké vyházenosti a tu a tam prostě přijde krásný výsledek, stejně jako tu a tam přijde nějaká "katastrofa". To se stalo právě pelhřimovskému Kryštofovi, který dvě kola hodil výsledky 50+, a pak přišlo třetí kolo a tam 20. Rázem se z třetího místa propadl na sedmé. Na medailové pozice se dostali tradiční hodoničtí Tomášové, kterým prozatím stále odolával David. Kristian byl na čtvrtém místě se ztrátou 4 bodů.

Jarda a Maty si také vybrali jednu slabší chvilku, v nichž pod nervy Jarda hodil 26 bodů. Pak se oklepal a obě další kola házel okolo 40 bodů. Matyáš hned první kolo hodil přes 40 bodů, ale ve druhém pouhých 6 bodů. Doteď nevíme, co přesně se tam stalo, pouze jsme zaslechli, že Maty chtěl prutem sešlehat Vojtu, který mu měl radit. Třetí kolo už zase bylo těsně kolem 40 bodů.

V prvním kole skishe se pořadí neměnilo. Jarda i Maty hodili 20 bodů a Jarda se posunul na 9. místo. Maty zůstal na 12. místě ze 17 účastníků. David hodil stejně jako první Tomáš a o 5 bodů víc jak druhý Tomáš. Kristian hodil o 5 bodů míň jak druhý Tomáš a zůstal na 4. místě. Nikdo se k němu nepřiblížil ze spodních pozic. Ve druhém kole opět David hodil stejně jako první Tomáš. Druhý Tomáš hodil o 5 bodů víc a přiblížil se na rozdíl 14 bodů od Davida. Jarda zůstal na své pozici a Maty se posunul na 11. místo, které sdílel s hodonickým Martinem. A šlo se na třetí kolo. Tam nejvíc hodil druhý Tomáš, první Tomáš hodil o 5 bodů míň a David hodil o dalších 5 bodů míň.

Bylo to neuvěřitelně těsné. David nakonec prvního Tomáš překonal o pouhý jeden bod. Druhému Tomášovi chyběly pouhé čtyři body. Všichni tři borci byli jediní, kdo se dostal na hranici 270 bodů. Kristian poslední skish nezvládl tak jak rivalové z prvních třech míst a zůstal čtvrtý. Jarda uhájil svým nejlepším výsledkem skishe deváté místo a znojemský Martin odrazil útok Matyho, takže Matyáš nakonec skončil dvanáctý.

Nature

Zahajovací kolo plachty ve starších žácích byla provokace. Aby Vojta hodil jenom 82 bodů, to jako těžko co k tomu říct... A to Adam naše nejlepší duo podpořil 88 body. Naši lídři se moc nepředvedli. Vojtu porazil i Petr, kterému se plachta zlepšila po kiksech z předminulého víkendu. A tak čest PS Jihlavy zachraňoval Honza, který hodil 94 bodů. Dostal se tak do vedení, o dva body za ním se usadil chropyňský Matěj, tradiční soupeř našich borců. Ve druhém kole si poučení z předchozí chyby vzali Adam i Vojta a šli přes 90 bodů. Vojta dokonce hodil 98 bodů. Rázem se posunul na dělené třetí místo, kde byl s Adamem a jeho 92 body z druhého kola. Honza hodil také 92 bodů, ale posunul se za Matěje, který se s 96 body ujal vedení. Svou dominanci na plachtě pak podpořil 98 body ve třetím kole, čímž si vytvořil slušný náskok 14 bodů. Na druhém místě se umístil Vojta za svých 92 bodů ve třetím kole a dva body za ním byli na děleném třetím místě Adam s Honzou. Asi 20 bodů za nimi na pátém místě byl Petr, který tentokrát házel suprově, žádný kiks jako na předchozích závodech se nekonal. I tak ale ztrácel 20 bodů. O dva body za ním byl hodonický Robin.

Skish začala měnit pořadí. V prvním kole hodil chropyňský Matěj šest nul a Vojta s Adamem šli před něj, když shodně hodili 95 bodů. Ani Honzovi se nedařilo špatně, s 85 body se zařadil na 4. místo za Matěje se ztrátou pouhého jednoho bodu. Peťa nenavázal na skvělé výkony z Jihlavy a hodonický Robin šel před něj. Po prvním kole jsme tedy drželi první, druhé, čtvrté a šesté místo. Ve druhém kole se Matěj zlepšil a hodil 90 bodů. Na první dva to však nestačilo, protože Adam opět hodil 95 bodů a Vojta dokonce hodil jedinou stovku, která ve starších žácích padla. Honza hodil o 5 bodů méně než Matěj a již ztrácel 6 bodů. Petr se zlepšil o 5 bodů a díky zaváhání Robina se posunul na páté místo. Přišlo na řadu třetí kolo. Matěj zopakoval 90 bodů a když Vojta hodil 95 bodů a Adam také, bylo o pořadí rozhodnuto. Vojta vyhrál a Adam skončil druhý. Matěj tedy skončil třetí s výrazným náskokem na našeho Honzu, ten zůstal čtvrtý s výrazným náskokem na pátého Petra. Petrovi vyšla alespoň poslední skish, kdy dal 80 bodů.

Hodonická hala našim chlapcům neskutečně sedla. Především Vojta se stovkou a dvěma 95 bodovými výsledky ukázal výbornou formu. Podle našeho počítání by už měl být vítězem Halové ligy MRS v kategorii žáků, ale uvidíme. Adam se svými třemi výsledky 95 bodů překvapil. Teda jako my tušili, že mu to jde, ale nečekali jsme, že se to projeví právě zde. A když k tomu vezmeme i fakt, že posledních 95 bodů hodil kvůli tomu, že dal nulu posledním hodem... No prostě paráda. I Honza s Peťou se ukázali v dobrém světle. Jen je vidět, že jeden rok tréninku, který mají Vojta s Adamem navíc, je stále znát. Ale bojují skvěle. Honza si snad vezme do příště ponaučení, že se nemá před házením ptát soupeřů, kolik hodili. Pak to rozhodí a často následné házení nedopadne dobře.

A Karel měl zase průpovídky... něco ve smyslu "zase když nejsem s nimi, tak zahází nejlíp". No je fakt, že Vojta a Adam už pomalu prohání i MRS juniory a členy juniorské reprezentace. Vojta by v juniorech byl na druhém místě a Adamovi by na třetí místo chyběl jeden bod.

Nature

Tomáš začal parádně. V prvním kole 96 bodů, ve druhém kole 98 bodů, paráda... Po dvou kolech byl rázem na druhém místě. Jenže pak to přišlo - 86 bodů ve třetím kole. Stále to ještě nebylo špatný, bylo to třetí místo.

Ale ta skish nám pořád ještě nejde. Jak to Vojtovi a Adamovi v hodonické hale sedlo, tak to Tomášovi absolutně nesedělo. Hned prvním kolem se odpálil na předposlední místo a dalšími slabšími výkony spadl až úplně dolů.

Faktem je, že na Tomovi visela veškerá zodpovědnost za kluky a není jednoduché předvádět nějaké výsledky a ještě běhat okolo druhých. Snad se nám to další víkend povede líp.

Nature

Jirka a Tomáš se zhostili role trenérů s parádou. Dovezli jsme dvě první, jedno druhé a dvě čtvrtá místa. Nováčkům se zřejmě libí atmosféra na závodech i uvnitř týmu, neb sotva dorazili domů, už je otec přihlašoval na poslední závod.

No, doufejme, že se bude dařit i nadále. Čeká nás finální závod Halové ligy a rozluštění, jak to teda celé dopadne.