Jihlava
Halová liga MRS č. 3
Třetí ze čtyř závodů série Halová liga MRS 2024. Druhý závod pro nováčka Tomáše, třetí pro Roberta.
Nature

Halová sezóna se pomalu, ale jistě, blíží do svého finále. Březen je v předsíni a duben za dveřmi. Ani se nenadějeme a už budeme zase běhat venku po poli. A tak si užíváme poslední tréninky a jezdíme na poslední závody. Tentokrát opět na domácí MRS půdě.

Parta závodníků se nám již tak nějak vykrystalizovala. Z počátečních tréninků šesti sedmi chlapců zůstali v podstatě tři - Matyáš, Robert a Tomáš. Chtěli jsme je vzít na další závody, ale naneštěstí Maty onemocněl a musel zůstat doma. Dokonce zůstal doma i Petr, zdravotní komplikace. Do toho nemohl jet ani Karel, který lehnul také. Tentokrát tedy Jihlava vyrazila v dosti okleštěném počtu dvou nováčků a dvou matadorů. Všichni kluci na bedrech Jirky...

Do Hodonic dorazilo 48 závodnic a závodníků. Vedle tradičních spolků, jako naše maličkost, Kroměříž, Velké Pavlovice nebo domácí Znojmo a TJ Hodonice, dorazily mladé naděje z jihočeského Pelhřimova. Parťáci z Třeště, kteří si vyzkoušeli halovky u nás, zkusili vyrazit i na další závod, a tak tentokrát místo dvou dorazili v pěti lidech.

Házelo se v nové hale, která má na bocích snížený strop, takže zde házeli spíše zkušenější závodníci, kteří nehází pět metrů vysoko a strop jim neměl vadit. Ostatní házeli spíše uprostřed haly, kde byl strop ve větší výšce.

No, šlo se závodit....

Nature

Rozjezd nováčků nebyl špatný, Robert začal s 54 body a Tomáš se 40 body. Bohužel se našli tací, kteří měli víc, jako třeba chropyňští Jakub nebo Adam a i se znojemským Honzou jsme měli problém. Na druhé kolo si Robert věřil natolik, že si šel pro stovku. No, sebevědomí mu pomohlo k tomu, že rozhodně hodil víc. Tu a tam mu bod na tu stovku chyběl, ale i 74 byl výborný výkon, jeho dosavadní druhý nejlepší výsledek. I Tomáš se zlepšil, 60 bodů byl dokonce nový osobní rekord. Robert měl druhý nejlepší výsledek a Tomáš čtvrtý nejlepší výsledek druhého kola. Oproti tomu třetí kolo byl naopak citelný propad na 48 u Roberta a 30 u Tomáše. Jiné prostředí (stačí jinak osvícená plachta, kdy kapka zmizí při hodu), jiné výsledky. Robert držel třetí místo po plachtě, Tomáš byl šestý.

Stejné problémy s prostředím měli Adam s Honzou, kteří ze tří kol byli dvakrát na plachtě, kde většinu hodů kapku vůbec neviděli a museli brzdit po paměti. Holt se to někdy tak sejde, že ty podmínky nejsou úplně ideální a celkové výsledky to dokáže dost ovlivnit. Nejlíp to bylo vidět u Honzy, který si v prvním kole lupnul 88 bodů na nedobrém startu, pak šel jinam, tam hodil 96, a pak se musel vrátit zpátky na stejnou plachtu z prvního kola a hodil tam 86. Adam na tom nebyl o moc líp a držel se za Honzou se ztrátou 4 bodů. Brutálně nás drtil chropyňský Matěj, který s dvěma 98 jenom na Adama nahnal 20 bodů. Nebylo moc co řešit.

Hezky se rozjel třešťský Honza, který v juniorech neklesl ani jednou pod 80 bodů. Jedna plachta dokonce byla 92 bodů. Sice ztrácel na bednu 2 body, ale představení to bylo úžasné. Zdálo se, že tréninky s námi mu pomáhají...

V mužích jsme tentokrát neměli nikoho. Mohli jsme jít rovnou na žluté terče.

Nature

Robert musel odrážet chropyňského Adama, který ztrácel pouze 8 bodů. První skish dopadla nerozhodně, oba měli 45 bodů. Ve druhém kole si Robert pohoršil a Adam šel na třetí místo před našeho Robert o 2 body. Robík se ale nevzdal a v třetím kole hodil parádních 45 bodů. Jelikož Adam hodil 30 bodů, Robert získal zpátky třetí místo s náskokem 12 bodů. To Tom to neměl úplně jednoduchý, ještě se nám úplně nedaří na té skishi ujasnit techniku, takže 15 bodů je pomalu standard, což se ukázalo v prvním i třetím kole. Světlý moment proběhl v kole druhém, kde to spadlo na 30 bodů. Nakonec z toho bylo dělené 7. místo.

Adam s Honzou hodili v prvním kole shodně 90 bodů. Matěj hodil stovku. V druhém kole se Honza zlepšil a upevnil si druhé místo. Adam zase komplikace s viděním kapky a 80 bodů. Těžko říct, zda i Honza měl problémy s viděním kapky ve třetím kole, ale nějaký problém tam byl, protože z toho bylo neuvěřitelných 55 bodů. Okamžitý propad na celkové třetí místo. Matěj pokračoval v excelentní jízdě a se ztrátou 10 ze všech tří kol nám nedal žádnou šanci. Vyhrál s náskokem 50 bodů nad Adamem a 66 bodů nad Honzou.

Parádně pokračoval Honza z Třeště. První kolo bylo za 55 bodů, kde hodonický Robin stále držel nepatrný náskok 2 bodů. Ve druhém kole se ale Honza utrhl ze řetězu a s famózním výsledkem 70 bodů přeskočil Robina o 18 bodů. Když následně ve třetím kole navýšil náskok o dalších 5 bodů, nebylo co řešit. Honza obsadil třetí místo.

Na závěr přišla chvilka pro multi. Házelo se jenom jednou a v kategorii do 18-ti let si s tím nejlépe poradil kroměřížský Robert. Adamovi se podařilo hodit 70 bodů, což mu vyneslo opět druhé místo. Honza hodil o pět bodů míň a vyneslo mu to (také opět) třetí místo. Honza z Třeště dokázal hodit 40 bodů a skončil těsně za polovinou.

Nature

Tak jsme si to zase užili. Účast od nás slabší, ale poháry a medaile jsme domů vezli. Potěšilo nás představení našich nováčků, kteří se rozhodně neztratili v konkurenci ostatních. Naneštěstí chlapci nemohou jet na poslední část Halové ligy MRS, takže to byl jejich poslední vnitřní závod, ale uvidíme - třeba si hodí i venku.

No, čeká nás poslední trénink a poslední závod Halové ligy. Pak pro některé ještě Mistrovství republiky, kterou pořádáme. Už teď některým z nás v důsledků příprav šediví posledních pár dní vlasy na hlavě...
ale to už je jiný příběh.

Na závěr bychom chtěli dodat - ty palačinky byly fakt božííí...