Jihlava
Finále halové ligy MRS
Poslední závod čtyřdílné série halových závodů našeho svazu.
Nature

Tak to přišlo. Je to vážně hrozný. Není to tak dávno, co jsme se chystali na první halový závod naší Halové ligy, a už nám to končí. Hrůza děs. Jako jo - nemůžeme se dočkat, až vylezeme ven a budeme trénovat kompletní pětiboj a těšit se na další závody, ale přeci jenom i ta halová sezóna má své určité kouzlo. Například tam nemusíme řešit počasí a každý pořadatel připraví nějaké to drobné občerstvení, takže komu se nedaří, ten se alespoň nadlábne. No, tak nám to končí.

Napřed jsme zavítali do Kroměříže, pak jsme přivítali všechny u nás, také nás čekala hala v Hodonicích, abychom to zakončili v Pavlovicích. Na rozdíl od severních přátel u nás se v každém závodu udělá pořadí a první bere 10 bodů, druhý 9 a tak dál až do nuly. Mínusové body ještě nedáváme. Vítězem je ten, kdo má nejvíc bodů v součtu. Společné máme to, že i u nás se nejhorší výsledek škrtá, takže dáváme možnost jeden kiks nepočítat.

Nature

Asi žádného závodu jsme se nezúčastnili v tak malém počtu. Tomáš nemohl, Peťa nemohl, mlaďoši nemohli... nakonec nebylo ani potřeba, aby jel Jirka. Ten to velmi ocenil, že si taky jeden víkend může odpočinout. Vyrazil tedy Karel, který vzal Adama s Honzou a Matym. Cesta ubíhala krásně, nevynechala se návštěva rychlého občerstvení a dorazilo se do Pavlovic v ideálním čase. Jediné, co Karla trochu trápilo, byla dopravní kamera, která ho možná v Hustopečích načapala. Teda jako - on o ní věděl... jen se trochu zakecal a zapomněl na ni. No, co už...

Dorazilo celkem 57 závodníků. Líbí se nám, že parťáci z Třeště dorazili i na poslední závod. Vedle našich dvou spolků z Vysočiny dorazili také závodníci z Chropyně, Hodonic, Kroměříže a Znojma. Vedle nich nás navštívili přátelé z Litovle a Vítkova a bratři a sestry z východu - Bratislavy, Nových Zámků a Prešova. Honzovi z Třeště přibyla v juniorech konkurence v podobě Zétényho, který vloni proháněl naše kluky a nebylo úplně jednoduchý ho porazit. Adam s Honzou měli největší konkurenci v chropyňském Matějovi a kroměřížském Adamovi. Nevěděli jsme, co očekávat od slovenského Attily. No a Maty měl před sebou samou Chropyni, která nás poráží od začátku. Tentokrát nebyli žádní nováčci, takže šel Matyáš do mladších žáků.

Pavlovický Jirka nás přivítal, popsal průběh a mohli jsme se chystat. Házelo se klasicky po pavlovicku - tělocvična rozdělena na dvě půlky, vždy po jedné plachtě a dvou skishích. Závodník na své půlce hodil vždy dvě plachty a dvě skishe, pak šel na druhou půlku a hodil si závěrečné třetí kolo u obou disciplín. Super bylo, že jsme dostali rozpis na jednotlivá kola, takže jsme se bez problémů orientovali až asi jenom na čtvrté kolo, kde jednomu rozhodčímu asi někdo pomíchal boďáky. Nijak se to ve výsledku neprojevilo.

Nature

Maty začal plachtou krásně. Měli s Karlem dohodu, že se budou hlavně snažit o pěkné hody a řešit víc techniku než výsledek. A bylo to pěkné. Jedna nula zleva po předchozí desítce. Desítek bylo teda docela hodně, vyneslo nám to 66 bodů. Všichni naši vlastně začínali plachtou. Adam začal s 90 body, Honza s 94. Trochu v nás hrklo, když přišel kroměřížský Adam se stovkou (!). Matěj měl 92, takže po prvním kole Honza druhý, Adam čtvrtý. Karel začal s 98 body, byl za bratislavským Rasťou, který jako jediný v prvním kole hodil stovku. Za ním bylo 5 chlapů s 98 body. První kolo skishe Adam 90, Honza 80... pomalu jsme čekali zase nějaký kiks jako v posledních pár závodech. Matěj měl 95 a protože kroměřížský Adam měl 80, Matěj šel do vedení. Adam vyrovnal Adama, Honza čtvrtý. Maty se v prvním sledu skishe zastřeloval a lupl tam asi 10 bodů, ale technika se zlepšovala a v druhém sledu hodil 30 bodů z 50, takže paráda. Cílem bylo hodit 20 pěkných hodů, podařio se 19. Všechny nuly byly na terčem, cíl splněn. Třešťský Honza neházel špatně. Na to, že začal trénovat vloni v létě, byl výsledek 78-70 pěkný začátek, ikdyž už dokázal v halové sezóně předvést i víc. Karel hodil na skishi 95. Vzpomínal na sobotní závod v Budišově, kde taky nedokázal hodit plný počet snad až na jeden pokus ze šesti... Jakýsi osud jako kdyby naznačoval "Ty to kilo prostě nedáš"...

Druhá plachta a náš Honza předvedl 98 bodů. Takový ten pěkný výsledek, co Karla vždycky potěší. Jednak ukáže, že to klukům jde, a druhak nemusí vázat mušky za kilo :) Adam se zlepšil o 2 body oproti předchozímu výsledku. O dva body si pohoršil Matěj, ale stále držel náskok 8 bodů na Adama i Honzu, kteří měli stejně. Kroměřížský Adam si pohoršil s 80 body a klesl na 4. místo. Maty nejenže si nepohoršil, ale dokonce si polepšil o 2 body. Opět jedna nula, ale jinak úžasné představení. V polovině závodu dokonce byl na průběžném třetím místě. Honza z Třeště si polepšil o 6 bodů oproti předchozí plachtě. U mužů padly v druhém kole plachty 4 stovky. Kupodivu jednu z nich hodil i Karel.

Druhá skish a Adam za 100. To jsou ty smíšené pocity Karla - radost ze stovky, hrůza z dalších pěti mušek, co se má navázat. Jediná stovka na skishi, nikdo jiný ji nedal. Adam šel do vedení o 2 body, za ním beze změn Matěj a za ním Honza. Kroměřížský Adam 75, takže mu všichni utekli. Maty čaroval, opět hlavně v druhém kole, kde poslední čtyři hody byly zásahy. Tentokrát všech 20 hodů perfektních, všechny nuly opět za terčem. Nic vedle, nic před. Karel to tak prožíval, že po doházení Matyáše měl husí kůži. To Honza z Třeště tvrdý propad. Nepochopitelný zkrat a "pouhých" 50 bodů. Tahle ztráta zabolela, propad na 5. místo. Karel zase hodil 95 bodů. Poslední hod nula. Jak blbec. Celou dobu si hlídal zaklánění špičky, jenom na poslední hod se na to nesoustředil, špička zůstala vepředu a kapka šla pod terč. Se ztrátou 12 bodů byl za litovelským Honzou a kroměřížským Lukášem, kteří měli shodně ztrátu 6 bodů. Za nimi byl Jeňas se ztrátou 7 bodů. Karel měl stejně jako Jára.

Skupiny se přehodily a šlo se na zbývající dvě kola. Tentokrát se začínalo na skishi a končilo se plachtou.

Nature

Máme podezření, že Maty se díval na výsledky. Najednou začal házet úplně jinak. Bylo velice náročné ho vrátit zpátky do hry, a když už se to povedlo, tak to začalo lítat i vedle. Bohužel pouze 20 bodů. Propad na 4. místo. Adam hodil druhou stovku (!!) Super, takže 10 mušek. Honza s Matějem se snažili držet krok, ale oba měli 95 bodů. Adam vedl a měl náskok 7 bodů a Honza stále ztrácel 5 bodů na Matěje. Honza z Třeště byl na plachtě a zlepšil si náladu, 86 bodů. Skvělé představení. Karel začínal na skishi a kupodivu hodil stovku. Bombik ji hodil taky, takže stále vedl o 6 bodů, ale Lukáš hodil 95, takže vedl nad Karlem pouze o dva body.

Blížilo se poslední kolo.

Tak jak se nedařilo na skishi, tak se Matymu nedařilo ani na plachtě. Jako ono to nebylo špatný, ale tentokrát místo jedné nuly přišly hned dvě. Pak tam ještě přišel jeden nepěkný hod, který to pokazil. Jinak to bylo úplně hrozný, celkem 54 bodů. Mít o nulu míň a nemít ten jeden nepěkný hod, mohli jsme olizovat hranici 70 bodů. Tak příště. Ten den z toho bylo celkové 4. místo. Kluci Adam s Honzou se snažili dostat Matěje za sebe. Matěj nám sám trochu pomohl, když hodil na poslední plachtě 92. Adamovi stačilo hodit standard a vyhrál by. Nakonec hodil 98 bodů a nebylo co řešit. Honza bohužel místo jedné osmičky hodil dvě. Skončil tak třetí se ztrátou pouhého 1 bodu na Matěje, který skončil druhý. Honza z Třeště poprosil Karla, zda by šel s ním na skish a podíval se, kde je chyba, aby to zase nebylo 50 bodů. Tak Karel šel. Honza možná s vědomím, že má Karla za sebou, neminul v prvním kole ani jednou, což se mu ještě na žádných závodech nepovedlo. Když šel do druhého kola, začala se projevovat nervozitka z nečekané situace, ale Honza stále dokázal trefovat až do čtvrtého terče. Prvním hodem na čtvrtém terči však nervy Honzu a přišel ústřel doprava. Kdyby hod šel rovně, byl by to zásah. Honza se začal rozčilovat, jak to mohl hodit takhle blbě, tak se do toho Karel vložil a přesvědčil Honzu soustředit se na poslední tři hody. Trefil všechny. Ultra mega maxi parádní představení Honzy dojelo až do konce a Honza zářil nadšením ze svých premiérových 95 bodů. To nečekal ani Karel. Je vidět, že tréninky Honzy s našimi kluky mu svědčí a společné tréninkové hecy pomáhají ke krásným výsledkům.

Za Karlem přišel nejmenovaný závodník a jen tak mezi řečí se zmínil, že by bylo fajn, kdyby Karel na poslední plachtě hodil stovku. Už se vědělo, že Lukáš hodil 98 a že kdyby Karel dal stovku, tak se dostane před Lukáše. Což o to - který závodník nechce házet pořád stovky. No ale s vědomím, že ji má hodit, to nebylo úplně dobrý pro Karla. Kupodivu tam ale jeden hod za druhým padal. Jediný pofidérní hod byl ten předposlední, který se odrazil o hranu. Zbytek byl do prostoru černého terče, a tak Karel po dlouhé době dokázal hodit na jednom závodu 3 stovky, z toho dvě na plachtě. Díky tomu se Karel dostal na celkové druhé místo za Bombika.

Nature

Ještě přišla multi. Maty to neházel. Když se spočítaly body, postoupil do finále mládeže pouze Adam. Nevypadalo to špatně, ale některé hody se na místě zastavily a spadly před terč. Adam si pak stěžoval, že se mu šňůra o něco zachytávala. Budeme na naviják muset ještě kouknout. Nakonec hodil 60 bodů, stejně jako Matěj z Chropyně. Akorát, že Matěj skončil ve chvíli, kdy teprve Adam odhazoval poslední hod, takže Matěj ca čas skončil druhý a Adam třetí.

Když ještě dohazoval kroměřížský Adam, přišel za Karlem Honza a ptal se, proč není ve finále, když právě kroměřížský Adam šel do finále se 40 body, zatím co Honza měl 55. Zjistilo se, že došlo k chybě, tak se Honzovi nabídlo, jestli si to chce ještě hodit, ikdyž už bude házet sám. Honza šel, akorát Karel mu dělal drobné stresující prostředí. Bylo z toho 30 bodů.

Karel v multi hodil 75 bodů a nepočítal s finále, tak se pruty sbalily. Jenže slovenští přátelé museli jet dřív. Byli tedy vyškrtnuti z finálového kola a Karel se do finále dostal. Všichni museli počkat na to, až si Karel složí prut, pak se trefí do očka jezdce na navijáku, což mu nešlo, pak protáhne šňůru očkama a naváže kapku, což mu zase nešlo... Zřejmě pod tou dlouhou dobou, než byl Karel připravený, všem odešlo soustředění. Aspoň 80 bodů hodili pouze 3 lidi. Jeňas jel vedle taťky a hecovali se, kdo skončí dřív. Jeňas vyhrál o 14 sekund, akorát že prohrál o 10 bodů. To Karel výjimečně nikam nechvátal a jel to, co zjistil, že mu funguje. Kupodivu tam padal jeden hod za druhým. Ještě před posledním hodem měl 95 bodů. Po posledním hodu taky. Jeden nepochopitelný hod doprava jako u Honzy z Třeště u jeho poslední skishe. Na vítězství to ale stačilo, a tak Karel po velmi dlouhé době vyhrál multi skish.

Nature

Jihlava na posledním závodu brala 2 první místa, dvě druhá a dvě třetí.

Bylo ještě potřeba vyhlásit celkové pořadí Halové ligy. Matěj s dvěma výhrami a jedním druhým místem vyhrál nad Adamem (jedna výhra a dvě druhá místa) a Honzou (jedna výhra a dvě třetí místa). Honza z Třeště skončil čtvrtý, což ke konkurenci je vlastně pěkný výsledek. Co mladší žáci? Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby jel Robík. Se dvěma třetími místy mohl ještě zasáhnout do celkového pořadí. Tak třeba příště. Nakonec z toho bylo 4. místo celkově. Maty obsadil 5. místo a Tomík skončil na 8. místě. Karel v kategorii mužů vyhrál každý závod, kterého se zúčastnil. Naneštěstí pro něj se zúčastnil pouze dvou závodů. Celkový součet 20 bodů mu vyneslo pouze 5. místo.

A to bylo vše. Skončila nám halová sezóna. Nebo vlastně ještě ne, teď přijde náš vrchol - halová republika. Akce, ze které Jirka s Karlem mají již měsíc hlavy jak pátrací balóny... snad to dopadne dobře.

Ani tou republikou halová sezóna někomu nekončí. Ještě budou závody v jižních a středních Čechách a to jsou jenom ty závody, o kterých jsme se dozvěděli. Ale tam už asi nepojedeme. Takže ano, po republice nám skončí sezóna. Začne vázání mušek a chystání na muškařskou a ertéčkovou sezónu venku. Nemůžeme se dočkat...