Jihlava město
Halová liga MRS 2022
Jak procházeli závodníci RT v Jihlavě seriálem halových závodů Moravského rybářského svazu v roce 2022.
Nature

Moravský rybářský svaz, odbor rybolovné techniky, pořádá v rámci halových tréninků i závody, kterých se účastní závodníci z našich spolků. Tu a tam se objeví závodníci i z jiných územních svazů, což nám pomáhá zjistit, jak si vedou naši závodníci v porovnání s konkurencí. Díky tomu jsme mohli porovnat, jak si vedou jihlavští chlapci vedle Ostravy, Pelhřimova nebo Nových Zámků ze Slovenska.

Jen Adam a Honza měli to štěstí, že se jim podařilo zúčastnit všech čtyř závodů. Vojtu, Peťu i Filipa z alespoň jednoho závodu vyřadil covid, takže zůstali doma. Trenéři sice na všech závodech byli, ale aby uspíšili příjezd mládežníků domů, vynechali jeden závod a neházeli na něm.

Začali jsme Kroměříží a hned jsme museli nechat nejsilnější želízko doma. Přesto jsme do mladších i starších žáků dodali dva závodníky. V mladších žácích to byla premiéra pro Filipa. V nabité konkurenci 16 závodníků se musel popasovat s dalšími začátečníky, ale i se závodníky, kteří na rozdíl od něj rok dva házeli. Na plachtě se však uvedl skvěle, naházel nejlepší výsledky, které předváděl do té doby pouze na tréninku. Poté přidal vyrovnané výsledky na skishi a stanovil si první výsledkovou metu ze závodů. Celkově uzavíral lepší polovinu startovního pole. To Adam tradičně bojoval s Honzíkem z Chropyně a ještě jsme nevěděli, co předvede Martin z Bohumína nebo Kryštof z Ostravy. Nakonec nás potrápil brněnský Tomáš, který hodil na plachtě pouze o 2 body méně než Adam. Honzík nám utekl o 18 bodů a na skishi ještě přidal. Ač se Adam snažil, první kolo se nepovedlo a skvělé výsledky druhého a třetího kola skishe nestačily na lepší jak druhé místo, ačkoliv na třetího měl velký náskok.

Při absenci Vojty bojovali v žácích Honza a Petr. Petr měl problémy během zimy, že nemohl skoro vůbec trénovat, což se projevilo na výsledcích. V každé disciplíně se mu tak nějak povedlo jenom jedno kolo, takže na lepší jak šesté místo to nestačilo. Honzovi plachta vyšla, na prvního Maxe ztrácel pouze 12 bodů a druhého Matěje 8 bodů. Pak přišla krize na skishi, první dvě kola nevyšla a oba kluci mu utekli. Poslední skish hodil nelepší, kluky stáhl o 25 bodů, ale na lepší jak třetí místo to už nestačilo. To Kristýna předváděla jedny z nejlepších výsledků a ačkoliv Táňa na plachtě držela krok, skish se jí tolik nepovedla, takže Týnka vyhrála svou kategorii juniorek.

Trenéři předvedli parádní plachtu. Jirka dokonce poprvé hodil 90 bodů, takže jel na svůj životní výsledek. Karel měl ztrátu pouhých 6 bodů a dělil se o první místo. No a pak přišla skish. Jak u kluků, tak i u chlapů byla velká rezerva, v podstatě šlo o těžký propad. Jirka skončil poslední a Karel se propadl až na 7. místo. Alespoň že Zuzka vyhrála.

Nature

Druhé závody pořádala Jihlava. Akce to byla jedna z největších v rámci halových závodů v roce 2022, 65 závodníků přijelo z MRS a Jihočeského a Moravskoslezského územního svazu ČRS. V našlapané konkurenci jsme tentokrát kromě Vojty (opět) museli oželet i Filipa. Pro domácí závodníky hrála hlavně zkušenost s halou, ve které pravidelně trénovali.

Adam opět měřil síly s Honzíkem a přidal se k nim i Vašek z Pelhřimova a Kryštof z Ostravy. První místo si Adam s Honzíkem přehazovali každým kolem jak horký brambor. Po první plachtě vedl Adam, po druhém kole byla remíza, po třetím kole vedl Honzík. Náskok už si vytvořili na ostatní a bojovali mezi sebou o zlato. V prvním kole Honzík zvýšil náskok, v druhém kole ale ztratil a do vedení šel Adam. Posledním kolem Adam navýšil náskok a vyhrál o 8 bodů.

To Honza s Petrem to měli velice těžké, borci z Pelhřimova byli nebezpeční už při venkovní sezóně. A taky se to ukázalo. Petr si polepšil výsledkově oproti předchozímu závodu v Kroměříži, ale pohyboval se v polovině startovního pole. Honza jel vyrovnaný souboj s Matějem, po plachtě měli stejně, ale kluci z Pelhřimova byli výš. Od Matěje se Honza odpoutal hlavně po druhé skishi, která se mu excelentně podařila, pouze jeden kluk dokázal hodit alespoň jednou tolik, co on. Na lepší jak třetí místo to ale nestačilo.

Kristýně přijela silná konkurence v podobě holek z Ostravy a Vítkova. Bojovala však statečně a po plachtě ztrácela jen dva body na vedoucí Aničku. Na skishi však Kiki začala ztrácet a navíc se nebezpečně přibližovala Eliška, toho čas na třetím místě. Nakonec to však Týnka udržela a skončila stříbrná.

I chlapi zaházeli dobře. Ke smůle Jirky a Tomáše ale podmínky sedly úplně všem, takže oba skončili hodně dole, ale výsledky vypadaly skvěle vzhledem k tomu, jak dlouho hází. Karel měl po plachtě pouze jednu minelu a držel se na prvním místě. Pak však v každém kole jednou přestřelil. Naštěstí s těsným náskokem jednoho bodu udržel vedení.

A Zuzka to natřela všem z Jihlavy, vlastně se ztrátou 9 bodů byla nejlepší úplně ze všech závodníků a závodnic.

Nature

Do Hodonic jsme vzali házet pouze kluky, ... a Zuzku. Po předchozí absenci jel na závody opět Filip a poprvé se představil i Vojta. Filip měl tentokrát výsledky jak na houpačce. Na plachtě začal hodně pomalu, absence tréninku se projevila. Postupně ale šel nahoru a poslední plachtou hodil zatím nejlepší výsledek. Na skishi sice v prvním kole naházel, ale v druhém překvapivě netrefil terč ani jednou, ve třetím kole to zase šlo. Nakonec z toho bylo osmé místo. Adam zase bojoval Vaškem z Pelhřimova a Honzíkem z Chropyně. Honzík začal výbornou plachtou, ale pak se začal zhoršovat, zatím co Adam se zlepšoval. Po plachtě dokonce vedl. Ovšem zase první skish Adamovi nedopadla dobře a ztrátu už se nepodařilo dohnat, takže opět druhé místo.

Naši kluci opět bojovali proti Matějům z Kroměříže a Pelhřimova. Honza i Petr se na plachtě docela dlouho drželi třetího místa, dokonce byli i před pelhřimovským Matějem. Ten ale předvedl skvělou skish v posledním kole, a tak Honza skončil čtvrtý a Peťa pátý. Vojta začal s první plachtou se ztrátou pouhých čtyř bodů, čímž si vybudoval náskok, který pak nad oběma Matěji úspěšně držel až do konce závodu. Bylo z toho tedy první první místo.

Zuzka si v ženách taky hezky zaházela, jen se jí nějak nedařilo házet plné počty, většinou tam byla drobná minela. I tak ale vyhrála, dokonce se slušným náskokem.

Nature

Poslední závod proběhl ve Velkých Pavlovicích. Opět jsme nejeli v plném počtu, Filip a Petr jet nemohli. A tak Adam bojoval v mladších žácích sám. Opět proti Honzíkovi. Tentokrát to bylo neskutečně vyrovnané, plachtu Honzík jasně vedl, ale poslední kolo se mu nepovedlo, Adam toho využil a stáhl ztrátu na 2 body. Na skishi to bylo hodně podobně, Adam hodil v posledním kole to, co Honzík v prvním, a ve druhém kole to, co Honzík hodil v posledním. Rozhodoval tedy rozdíl jednoho kola, a tam Adam prohrál o dvě trefy a skončil druhý. Ovšem vzhledem k předchozím ztrátám v jiných závodech to tentokrát nebylo o tolik.

Honzovi to tentokrát nešlo. Na vině byl uzlík na cívce, který kazil první kolo plachty. Pak se mu vyměnil naviják, ale nebylo to ono. Tentokrát to na lepší jak čtvrté místo prostě nebylo. To Vojta bojoval s Matějem a ze začátku se mu také nedařilo. Po dvou kolech plachty a skishe si říkal, že na tom není tak špatně, protože Matějovi nevyšla skish, jenže ho překvapil Zétény z Nových Zámků, který nad ním vedl. Vojta se pak neskutečně hecnul, na plachtě hodil pouze jednu osmičku (co by za 98 dali někteří dospělí), a na skishi minul jenom dvakrát. Fantastickým finishem se probojoval na první místo s náskokem 15 bodů. Kdyby to tak šlo od začátku... :)

V juniorkách Týnka neměla konkurenci, i tak ale naházela hezky. Kdyby to tak mohl říct její otec, kterýmu nevyšlo snad nic. Kromě jednoho kola plachty zmastil, co se dalo, a spravedlivě skončil až šestý. Velice pěkně házel Tomáš, první dvě kola ho posouvali do první desítky. Pak přišlo horší třetí kolo, ale hlavně dvě nepovedené skishe. Jirka ten naházel taky pěknou plachtu, skish se však taky nepovedla. Místy padaly výhružky žlutým terčům, snad se to zlepší venku na trávě.

Čtvrtý závod zakončil Zimní halovou ligu Moravského rybářského svazu. Nejhorší výsledek se škrtal, ale Adamovi to nepomohlo, jedno první místo a tři druhá místa znamenala celkově stříbrnou pozici. Filip přes dvě absence vybojoval sedmé místo. Ve starších žácích skončil na stříbrné pozici Honza a Peťa skončil bronzový. Vojta, který vyhrál oba závody, na kterých byl, nakonec skončil pátý. Kdyby se škrtaly dva nejhorší výsledky, nejspíš by vyhrál, ale škrtal se pouze jeden. Přesto se nejspíš máme na co těšit venku.

V juniorkách jsme odváželi první místo, v mužích třetí, desáté a jedenácté. Zuzka by ženy nejspíš vyhrála, ale nehází na Jihlavu, tak měla smůlu.

Končíme tedy venku a chystáme se pomalu ven.