Jihlava město
Kroužek RT v roce 2022
Jak procházeli závodníci RT v Jihlavě sezónou roku 2022
Nature

Rok 2021 opouštěl kroužek RT Jihlava v následujícím stavu:

 • Adam a Vojta zahájili třetí rok v kroužku. Adam měl osobní rekord 396 bodů, Vojta 441 bodů.
 • Vincent, Honza a Petr začali druhý rok. Vincent se rozhodl nezávodit, Honza měl osobní rekord 259 bodů, Petr 348 bodů.
 • Kristýna si hodila nejvíc 421 bodů, následující rok se rozhodla vynechat.
 • Zuzana dál chodila trénovat s Jihlavou, protože Ostrava se o moc nepřiblížila.
 • Tomáš se dostal přes 400 bodů, konkrétně měl 410 bodů.
 • Jirka se také dostal přes 400 bodů, konkrétně měl 415 bodů.
 • Karel měl výsledky, kterými se tentokrát nedostal ani mezi náhradníky dospělé reprezentace.

Sezóna 2021 již byla ovlivněna problémy s Covidem méně než předchozí rok, takže trénovat se dalo hodně. Přesto byl problém s jarní částí sezóny, první závody se rozběhly až v červnu.

To sezóna 2022 jela naplno jako v době předcovidové. Jen to počasí na Vysočině nebylo úplně super, takže tréninky se dělaly tak nějak, jak to šlo. Aspoň jeden trénink týdně se stihl.

Nature

První akce proběhla v Kroměříži ještě v dubnu. Vyjeli jsme v kompletním složení s vědomím, že Kristýna už asi moc házet nebude. Ostatní jeli.

Ukázalo se, že halová sezóna a zaměření se na slabé terčové disciplíny vyšly. Největší výkyv zaznamenal Petr, který jako jediný nepřekonal loňské maximum a byl o 40 bodů pod ním. Honza si překonal nejlepší výsledek z loňska na všech terčových disciplínách a vylepšil osobák o 70 bodů. Vojta překonal pouze arenberg, ale vloni vysoko postavenou laťku v pětiboji dokázal o bod vylepšit. Adam se překonával spíše na dálkách a své maximum vylepšil o 3 body. Byl ale smutný, vysněná 400-bodová hranice odolala o 0,2 body.

Zuzka zahájila dvěma stovkami a ztrátou 2 bodů na terčích. Loňské maximum vylepšila o 2 body.
Karel zahájil tragickou muškou skish, ale dvěma stovkama na zbylých terčových disciplínách a díky dobrému větru vylepšit loňské maximum o 2 body. O 20 bodů také vylepšil loňský sedmiboj. Jirka hned první disciplínou vyrovnal své maximum a stabilními výsledky se dostal na prvním závodu přes 410 bodů. Napodobil ho Tomáš, který překonal všechny své nejlepší loňské výsledky na disciplínách a po zásluze byl odměněn zlepšením pětiboje o 14 bodů.

Takže začátek sezóny jednoduše parádní.

Nature

Pokračovalo se druhým krajským závodem, tentokrát ve Velkých Pavlovicích. Ovšem bez Peti. Stejně jako vloni se po úspěšném prvním závodě dostavila ledová sprcha na závodě druhém. Ač Adam vyhrál mladší žáky a ve starších by byl druhý, propadl se o 27 bodů dolů. Honza vyloženě protrpěl mušku skish a klesl o 50 bodů. Pořád ale nad loňským maximem. A i Vojta se "pochlapil", jeho výsledek šel dokonce pod 400 bodů. I tak ale nebyla nouze o pěkné výsledky, například Vojtova první stovka na mušce dálce.

Že na terče nebyly nejlepší podmínky, ukázala i Zuzka, ztráta přes 20 bodů na terčích u ní není zvykem. Ale předvedla nejlepší mušku dálku v posledních dvou letech a necelé dva body jí dělily od bájné stovkové hranice. Jirka měl šílené problémy s ramenem, byl rád, že vůbec doházel všechny disciplíny. Na výsledku se to projevilo propadem o 40 bodů. Tomáš naopak jel na vítězné vlně a vylepšil si maxima na obou dálkách, přičemž muška dálka šla přes 100 bodů, vůbec poprvé v jeho kariéře. Vylepšený osobák v pětiboji o 9 bodů. Karel dělal hovadiny na plachtě, která mu pak zkazila celý výsledek. Muška dálka šla ale opět přes 120 bodů a vylepšil si loňské maximum na zátěži dálce.

Takže tento závod nic moc. Radši rychle dál.

Nature

V Bohumíně probíhala liga mládeže, a to jarní kolo. Vyrazili jsme pouze ve třech, Vojta si přivodil zranění a náhradníka jsme neměli.

Adam si zlepšil všechny výsledky na terčích oproti předchozímu závodu. Takže se poprvé na mušce dálce dostal přes 40 metrů. V pětiboji se dostal na stejný body loňského maxima a jen desetinky byly menší. Honzovi pokračovaly problémy s muškou skish, zlepšil plachtu a mušku dálku. Ostatní disciplíny byly slabší, ale stačilo to na lepší výsledek než minulý týden. A Petr, který jel na svůj druhý závod, zhoršil mušku skish a zase zlepšil zátěž skish. V ostatním byl vyrovnaný a stejně tak byl i vyrovnaný pětiboj v poměru s Kroměříží, jen o půl bodu lepší.

Nakonec družstvo skončilo na 11. místě. Porazili jsme jedno čtyřčlenné družstvo, které ale obsahovalo úplné začátečníky.

Nature

Protože nás bylo dostatek, napadlo nás zkusit sestavit družstvo do první ligy a dvě družstva do druhé ligy. Vinou různých zdravotních nebo osobních problémů jsme nakonec v druhé lize měli v tom druhém družstvu pouze jednoho závodníka, který ale jet chtěl, tak závodil, ikdyž sám v družstvu.

První liga dopadla dobře, Váňa i Majkl si hodili lepší výsledky, než kterými končili loňskou sezónu. Karlovi trochu nevyšla skish, ale zbytek nebyl nejhorší. Tým podpořil i žirovnický Milan, takže v součtu se družstvu podařilo obsadit 5. místo.

V druholigovém týmu se úžasně předvedl Tomáš. Obě dálky přes 100 bodů a zlepšený pětiboj o 25 bodů vytáhl druholigový tým na druhé místo. K tomu pomohl i Adam, který těsně o 6 bodů zase nepřekonal 400 bodů. Vojtovi se po návratu do závodního koloběhu podařilo překonat 400 bodů, ikdyž těsně. Honza a Peťa dokázali vylepšit svá maxima na pětiboji. Petr překonal své loňské maximum o 4 body a Honza podruhé překonal hranici 300 bodů a vylepšil své maximum na pětiboji o 11 bodů.

Nature

A začalo období nominačních závodů Českého poháru. Karel rozhodl, že se ho zúčastní pouze ten, kdo hodil alespoň 400 bodů nebo se jim hodně přiblížil. Proto na první závod vyrazili pouze Adam a Vojta. K nim se přidala Zuzka a Karel. Tomáš se rozhodl závod vynechat a Jirka ještě nemohl házet. Poprvé závod Českého poháru obsahoval nové kategorie. Nás zajímala hlavně kategorie žáků, kde jsme měli dvě želízka.

Adam zahájil parádně novým rekordem na muškařských disciplínách a konečně se dočkal své vytoužené čtyřstovky v pětiboji, kterou vylepšil své maximum o 14 bodů. Díky tomu závod vyhrál. Na Vojtovi bylo vidět, že mu jarní trénink hodně chyběl a hodil nejhorší výsledek sezóny, takže skončil až čtvrtý.

Zuzka předvedla ztrátu 20 bodů na terčích a muška dálka nebyla úplně nejlepší, zato zátěž dálka byla nejlepší že všech žen. Díky tomu vyhrála svou kategorii. Karel předvedl nepochopitelný zkrat na plachtě, která ho stála lepší umístění v obou vícebojích. Nakonec ale skončil třetí v pětiboji a čtvrtý v sedmiboji.

Nature

Následující víkend proběhl druhý závod Českého poháru. Stejnou sestavu doplnil ještě Tomáš. Jestli jsme předtím byli na severozápadní hranici, tentokrát jsme jeli k severovýchodní hranici. Lítáme ze strany na stranu. Nelítali jsme jenom my, vítr během závodu dělal něco podobného. Ve velmi komplikovaných povětrnostních podmínkách bylo velmi náročné naházet. Rozhodně se vyplatilo čekat na chvilky, kdy vítr na chvíli nefoukal. Třeba Karel končil zátěž skish, na kterou je 8 minut, v čase 7:52. Běžně disciplínu hází pod tři minuty.

Tentokrát oba kluci mohli zapomenout na 400 bodů, oba byli i pod 390 body. Pořadí bylo velmi napínavé, první tři žáci byli v pěti bodech. Nakonec vyhrál Vojta před Adamem.

Zuzka tentokrát předvedla své terčové umění, kterým všem utekla. K tomu přidala druhou nejlepší mušku dálku a o 14 metrů lepší zátěž dálku než druhá nejlepší závodnice. Tím vyhrála s náskokem 30 bodů.

Tomáš měl smůlu, že ještě neměl dostatek zkušeností s tak nepříjemným větrem, který zde panoval. To se projevilo na plachtě i skishi. Jednalo se o jediný závod, kdy se mu nepovedlo dostat se přes 400 bodů, což nám bylo líto vzhledem k tomu, jak mu krásně vyšla liga. A Karel si dělal závod zajímavý. Po dvou hodech na zátěži dálce ještě neměl hod ve výseči. Třetím ho tam ale dostal, takže to pro něj znamenalo druhé místo v pětiboji a čtvrté místo v sedmiboji.

Nature

Menší odbočka - Zlatá udice.

Po nějakých 30-ti letech se v Jihlavě konala Zlatá udice. Karel byl přesvědčován, aby uspořádal oblastní kolo, tak to zkusil. Zapojili se skoro všichni rodičové kluků a i Zuzka pomohla.

Osloveno bylo 10 pobočných spolků, vyskytujících se v okolí Jihlavy a spadajících pod Moravský rybářský svaz. Nakonec se jeden ozval, že by se zúčastnil, aby zkusil něco nového. A tak se to uskutečnilo. Karel s Jirkou dal dohromady vlastní směrnici pro oblastní kolo, společně vybrali omezený počet otázek do testu, omezili také počet ryb, rostlin a živočichů a závod rybolovné techniky uspořádali v Bransouzích. Byla to krásná zkušenost a možná se do toho vrhneme i příští rok.

Nature

Druhá menší odbočka - proběhl volný víkend.

Ne pro každého to volný víkend byl. Třeba Zuzka vyrazila na závod Světového poháru, kde obsadila druhé místo.

Proběhlo i také svazové kolo Zlaté udice, kam vyrazil Honza. Byl v nevýhodě, že se vůbec nevěnujeme závodní plavané, takže nedopadl nejlíp. Trošku to zlepšil na rybářských znalostech. Rybolovná technika mu však vyšla tak, že skončil celkově čtvrtý a vybojoval si účast na Národním kole.

Nature

Následoval poslední nominační závod a třetí závod Českého poháru současně. Tentokrát umožnil Karel jet všem klukům, aby měli generálku před mistrovstvím ČR mládeže. Jenže Honza si musel vybrat, zda pojede sem nebo na svazové kolo ZU. Jeden víkend musel zůstat doma. A tak zůstal doma právě během jihočeského závodu. Výjimečným se závod stal ve chvíli, kdy se rozhodla jet s týmem i Kristýna. Hned bylo během závodu zajímavěji.

Adamovi závod sednul. Na terčích zatím nejmenší ztráta. Nejlepší hod na mušce dálce, poprvé součet přes 80 bodů. Celkově podruhé přes 400 bodů v novém osobním rekordu o 7 bodů lepším. Ale skončil druhý, dostal se před něj Vojta, který terče zaházel ještě líp a obě dálky měl taky delší. Peťovi se podařilo vyrovnávat své nejlepší terčové výsledky a pouze zátěž dálka musela jít zajišťovacím hodem. To byl taky důvod, proč nepřekonal svůj nejlepší výsledek. I tam mu chyběly pouhé 3 body, aby to dokázal.

Zuzce opět perfektně vyšly terče, když se dostala pod 10 bodů ztráty. Ač muška dálka nebyla nejdelší, zátěž dálka byla opět skvělá a v kategorii žen vyhrála. Karel podělal terče a pak i zátěž dálku. Pětiboj byl až šestý nejlepší. Pak se vytáhl lososem nahoru, aby mu zase nevyšla obouručka. Nakonec 4. místo v sedmiboji.

Závod parádně vyšel Tomášovi, který dokázal poprvé pouze jednou minout na mušce skish. K tomu přidal nový osobák na skishi a jenom kvůli nepovedené plachtě nepřekonal svůj osobák, za kterým zaostal o pouhých 7 bodů. Začaroval ovšem v obouručních disciplínách a poprvé se dokázal dostat za 700 bodů v sedmiboji, což bylo zlepšení o necelých 45 bodů.

Po tomto závodu jsme věděli dvě věci. Zaprvé - Zuzka vyhrála Český pohár v kategorii žen a ani nemusela jet na poslední závod. Zadruhé - Vojta s Adamem už věděli, že budou první a druhý v kategorii žáků a taky na poslední pohár jet nemuseli.

Nature

Vrcholem sezóny pro kluky bylo Mistrovství ČR mládeže, které se konalo v Kdyni v Západočeském územním svazu. Zúčastnili se ho všichni čtyři kluci.

Závod dopadl parádně. Jihlavská výprava, reprezentující Moravský rybářský svaz, ukořistila 11 medailí z 18-ti získaných pro MRS. Ze šesti zlatých individuálních medailí, které se v kategorii žáků rozdávaly, putovalo do Jihlavy hned pět. V té disciplíně, kde nám zlato uniklo, jsme získali stříbro jen kvůli pomalejšímu času. Ve dvou disciplínách stáli jihlavští závodníci současně na první, druhé i třetí pozici. Jen těsně jsme nezískali ještě bronzovou medaili v pětiboji, ale první místo jsme měli zásluhou Vojty.

Co se týče výsledků, bylo to jako na houpačce. Adam si výsledek pokazil muškou skish, aby pak ve finále vybojoval stříbro. Stejně tak si to pokazil výsledkem na zátěži skish, aby pak ve finále vybojoval zlato. Měl to hodně složité, protože se dostal do finále ve všech disciplínách, takže v podstatě odházel dva závody a byli jsme rádi, že to všechno vůbec zvládl odházet. Honza podobným způsobem nezvládl plachtu, aby pak ve finále získal zlato. Již třetí závod měl přes 300 bodů v pětiboji, takže paráda. Petr byl zase blízko novému osobáku, tentokrát se nepovedla plachta. Na osobní rekord v pětiboji chyběly dva body.

A Vojta prostě vyhrál. Stejně jako Adam byl ve finále v každé disciplíně, dvě ve finálovém kole vyhrál a nakonec vyhrál i pětiboj. V té chvíli to bylo druhým nejlepším výsledkem v sezóně.

Nature

Ááá kdyby byl Bavorov, co jsou Vodňany, ... nemuselo by se přejíždět na hřiště pro závod v rybolovné technice Národního kola Zlaté udice nijak daleko. Jo, Národní kolo hostil Jihočeský územní svaz. Všichni si to museli užít, protože se chytalo na Vltavě v Hluboké nad Vltavou, bydlelo se ve Vodňanech a RT se házelo v Bavorově. Všude bylo hezky, počasí vyšlo.

Jediným zástupcem Jihlavy zde byl Honza. S týmem se mu podařilo vybojovat stříbrnou pozici v družstvech, jinak se pohyboval v lepší polovině žáků (14. místo). Zrovna zde zjistil, že mu to ještě úplně nejde, dostal se dokonce pod 300 bodů, což doufal, že se mu už nestane. No, v tomto roce to bylo naposledy...

Nature

Posledním červnovým závodem byla Velká cena. Málem jsme jeli zase komplet, ale nemohl jet Petr. Takže jenom tři kluci. A dva chlapi. A jedna žena. Kluci to měli komplikovanější, Velká cena má pro mladé pouze kategorii juniorů, proto se kluci museli popasovat s juniory.

Adamovi se podařilo dostat pod 50 bodů ztráty na terčích a vylepšil si maximum na mušce dálce. Vylepšil si tím svůj pětiboj na nové maximum, zlepšené o 8 bodů. Honza si po nepovedeném národě zlepšil chuť a dostal se opět přes 320 bodů. To Vojta zde hodil svou historicky první stovku na zátěži skish a vylepšil si osobní rekord v pětiboji o další 3 body.

Zuzka začarovala na terčích a měla pouze 5 bodů ztráty. Předvedla také zlepšení na mušce dálce a potvrdila výbornou formu na zátěži dálce, čímž vyhrála pětiboj v ženách. Karel svými stabilními výsledky obsadil své stabilní čtvrté místo v pětiboji. Už si nějak začal na to čtvrté místo zvykat. Tomáš v podstatě kopíroval výsledky z předchozího závodu v Budějovicích, pouze na terčích měl pokaždé o jednu minelu víc, a tak měl o 10 bodů menší pětiboj než předtím.

Nature

Vrchol jarní části sezóny pro dospělé bylo Mistrovství ČR v kategoriích kadetů a dospělých. A veteránů. Tentokrát kluci zůstali doma, Karel jel sám, aby se mohl soustředit pouze na sebe.

Ne, že by to k něčemu bylo. Ale tak podařilo se mu získat 4 medaile, dvě byly zlaté a dvě byly stříbrné. To Zuzka jich měla 6, z toho čtyři zlaté. Každý měl potom ještě jednu zlatou za družstva.

Aby Karel dostál své letošní tradici, ve dvou ze tří vícebojů skončil na čtvrtém místě.

Nature

Během července proběhla Velká cena Slovenska, kam vyrazila klasická dospělá parta a z kluků Adam a Petr. Součástí byl i závod Slovak Open, kde byla kategorie žáků.

Adam na tomto závodu naposledy hodil pod 400 bodů. Terče mu vůbec nevycházely tak, jak mu šly na jiných závodech. Jediným pozitivem byla druhá zátěž dálka v sezóně přes 60 metrů. Nakonec ale i tak bral druhé místo v pětiboji. Petr zde hodil rekord v zátěži dálce a opět těsně zůstal za osobákem, tentokrát o 5 bodů. A bral třetí místo v pětiboji.

Zuzce z nějakýho dosud nezjištěnýho důvodu nevyšla zátěž skish, kvůli které skončila druhá. Jinak vše ostatní bylo v pořádku, druhá nejdelší muška dálka, druhá nejdelší zátěž dálka, ale ta skish prostě. Karel házel taky. Asi toho už nikoho nepřekvapovalo - skončil čtvrtý.

Nature

Probíhalo období prázdnin. Soustředění talentované mládeže, soustředění Moravského rybářského svazu, soustředění Moravskoslezského územního svazu ČRS. Do toho Karel vložil klukům a dospělým soutěž v lovu dravých a lososovitých ryb. Aktivit bylo hodně.

Intenzivní tréninky během soustředění bývají zakončeny kontrolními závody a je třeba říct, že většině pomohly tyto akce tak, že se posunuly silně nahoru a některým výsledek z těchto kontrolních závodů zůstal nejlepším v celém roce.

Adam zde hodil dvakrát přes 440, nejlepší byly Bransouze, kde hodil 445 bodů. Také zde hodil svou první stovku na zátěži skish. Podobně vylepšený výsledek měl i Honza, který v Bransouzích hodil svůj nový osobák - 400 bodů, zlepšení o neuvěřitelných 51 bodů. Vojta hodil nejlépe na soustředění ve Štokách, kde hodil 474 bodů. A Petr hodil osobák také v Bransouzích - 421 bodů, zlepšení o fantastických 71 bodů.

Je vidět, že letní příprava dokáže závodníka hodně posunout.

Nature

A to už se přiblížila podzimní část sezóny. Většinou zahájená Pohárem mládeže. Tentokrát jsme to měli velice blízko, tak dorazili i drazí rodičové. Někteří. Někteří nesměli, někteří směli až po terčích, aby prý nerozptylovali. No, jak si kluci poručili, tak rodičové splnili.

Tady nám zkomplikovala výsledky skish. Nejsme zvyklí házet s různě položenými stíny od větví stromů, pod které se v Ústrašíně staví skish. Tam se to taky nedařilo. Takže zatím co Adam měl na mušce 95 a Vojta hodil svou druhou stovku na mušce skish, a zatímco Adam měl na plachtě 90 a Vojta 98, na zátěži skish lupli oba dva jen 70.

Adam jako mladší žák startoval v pětiboji, ale byl hodnocen v trojboji. I tak se mu podařilo vyhrát. Vojta dvakrát minul výseč a musel zajišťovat, čehož využil Jarda z Bohumína a díky parádnímu poslednímu hodu na zátěži dálce Vojtu porazil. Honza obsadil 4. místo a Petr nakonec 6. místo.

Nature

Všichni o týden později vyrazili na 1. a 2. ligu. Tentokrát nemohlo ještě víc lidí, takže jsme zvládli dát dohromady jen dvě družstva a musel házet i Jirka s bolavou rukou. Do první ligy jsme povolali Vojtu jako nejsilnějšího, Honza se z "céčka" posunul do "béčka".

Druholigový tým zabojoval skvěle. Adam přehodil hranici 420 bodů, Peťa podruhé překonal hranici 400 bodů a Jirka se přes 400 bodů dostal taky. Pouze Honzovi to úplně nevyšlo, tedy s ohledem na to, co házel od léta. Ale tým udržel druhé místo a postup do 1. ligy.

Vojta v první lize podržel tým a hodil třetí nejlepší výsledek v týmu a Jihlava udržela páté místo.

Malá vsuvka pro Karla - kdyby se počítala soutěž v jednotlivcích... byl by tradičně na čtvrtém místě.

Nature

Poslední závod Českého poháru následoval po lize. Jeli jsme opět bez Peti a Tomáše.

Adam s Vojtou si jeli vlastní závod. Věděli, že když Adam vyhraje, vyhraje i celkově Český pohár. Jinak vyhraje Vojta. Soutěž byla napínavá až do konce. Ještě před poslední disciplínou Adam vedl o 3 body. Pak ale vyšel Vojtovi neskutečný hod, kterým přehodil i nejlepšího dálkaře, bohumínského Jardu, a vyhrál. Skončilo to tedy tak, že Vojta vyhrál Český pohár, Adam byl druhý. Vojta se třemi prvními místy, Adam s jedním prvním a dvěma druhými místy. To Honzovi to zase nešlo. Zkomplikovaly to hlavně skishe. Pětiboj byl nejslabší v podzimní sezóně.

Zuzka opět vyhrála. Brala tak v Českém poháru samá první místa a jednoduše vyhrála ve své kategorii. To Karel překvapivě vyhrál pětiboj a skončil druhý v sedmiboji. Netradiční výsledky s ohledem na jeho letošní sezónu. Trošku se vrátil zpátky do svých kolejí v celkovém hodnocení Českého poháru, kde obsadil čtvrté místo.

Nature

Nemohli jsme vynechat ligu mládeže. Podzimní kolo ale dopadlo stejně jako jarní, dorazili jsme ve třech. Zatímco na jaře nemohl jet Vojta, na podzim nemohl jet Petr. Na svůj poslední závod v kategorii juniorek vyrazila i Kristýna, aby se tak s touto kategorií rozloučila.

Adam stabilizoval výsledky nad 400 bodů. Liga mládeže se mu vyloženě nepovedla a stejně dokázal hodit 415 bodů. Od jara jsme udělali velký krok dopředu. Podobně se hodně dopředu posunul i Honza. Nový osobní rekord na mušce skish, jen zátěžová skish byl problém, nasypalo se hodně nul v první části. Druhá už šla. Celkově to bylo pouhých 8 bodů od 400 bodů.

Vojta jel na další úžasný výsledek, měl nejmenší ztrátu v sezóně. Nedokázal však trefit výseč při zátěži dálce a stal se tak prvním jihlavským žákem, který měl na zátěži dálce nulu. A Kristýna si jela konstantní výsledky a ukazovala, že házet úplně nezapomněla. Rozhodně techniku v ruce stále má.

Tým nakonec skončil na devátém místě.

Nature

Úplně poslední venkovní závod, který jsme navštívili, byl Pražský pohár. Tentokrát bez Karla, trenéry byli Jirka a Zuzka. A opět nemohl jet Petr. Ale Tomáš jel.

Žákovští provokatéři se rozhodli, že když tam Karel není, tak nahážou nejlíp, jak umí. Takže Adam hodil svou první stovku na mušce skish, Vojta pro změnu naházel s nejmenší ztrátou na terčích (21 bodů) a Honza na všech terčích hodil 90 bodů a měl pouze 30 bodů ztrátu (!). Ve chvíli, kdy Adam s Honzou odráželi výsledkové útoky kroměřížského Matěje, Vojta zatápěl jedinému juniorovi závodu, kroměřížskému Robertovi. Po terčích na něj ztrácel pouze 5 bodů a na mušce dálce stáhl ztrátu na pouhé 3 body. Nakonec se kluci poskládali na druhém (Vojta), třetím (Adam) a čtvrtém (Honza) místě, přičemž Vojta hodil svůj druhý nejlepší výsledek a Honza si vylepšil své osobní maximum o 30 bodů.

Tomáš se vracel pomalu po delší absenci tréninku, ale i tak dokázal hodit přes 400 bodů.

A tím byla ukončena venkovní sezóna.

Rok 2022 opouští kroužek RT Jihlava v následujícím stavu:

 • Petr po dvou letech tréninku posunul osobní rekord z 348 bodů na 421 bodů, zlepšení o 73 bodů.
 • Honza po dvou letech tréninku posunul osobní rekord z 259 bodů na 430 bodů, zlepšení o 171 bodů.
 • Adam po třech letech tréninku posunul osobní rekord z 396 bodů na 445 bodů, zlepšení o 49 bodů.
 • Vojta po třech letech tréninku posunul osobní rekord z 441 bodů na 474 bodů, zlepšení o 33 bodů.
 • Tomáš posunul z 410 bodů na 457 bodů, zlepšení o 47 bodů.
 • Jirka se kvůli ramenu posunul ze závodníka dočasně na trenéra.
 • Karel nejčastěji okupoval čtvrtá místa. Nejlepším počinem byly 4 individuální medaile na Mistrovství republiky a celkové 2. místo ve Světovém poháru.
 • Zuzka vybojovala 7 individuálních medailí na Mistrovství světa (včetně jedné zlaté) a získala zlato i za družstva žen. K tomu obhájila 1. místo ve Světovém poháru.

Nature

Těšíme se na sezónu příští...