Jihlava
Halová liga MRS #2
Halová liga MRS se skládá ze čtyř závodů. Druhý závod pořádal MRS PS Jihlava.
Nature

Dva týdny po závodech v Kroměříži se závodníci Moravského rybářského svazu přesunuli do sportovní haly v Dolní Cerekvi, kde se pořádalo druhé kolo Halové ligy MRS.

Byl to pro nás významnější závod především proto, že jsme ho pořádali. Zase kupa nervů a starostí, aby to všechno dopadlo alespoň dobře, a to především pro dospělé. Je úžasné, kolik lidí si dokáže najít čas a přijet třeba až z Chebu, jenom aby podpořilo svou účastí uspořádání této akce. Na rozhodcování přijeli tři závodníci, kteří jsou tradiční oporou prvoligového týmu MRS PS Jihlava, k nim se přidal i dlouholetý rozhodčí Martin, a podpořit nás přijeli i bývalí závodníci, jako například Lucka nebo Kristýna. Nelze ani opomenout vedoucího kroužku mládeže z Brna 3 Michala.

Nejenom oni se ale podíleli na akci. Hodné maminky se postaraly o úžasný catering a hodní tatínkové se zapojili také do bojů jako rozhodčí. A Kristýna dovedla svého boye, který si vzal na starost zpracování výsledků.

No, vypadalo to, že by to mohlo dopadnout dobře. Jídlo jsme měli, terče také, výsledkové tabulky rovněž a i všichni rozhodčí dorazili. Začalo to skvěle.

Nature

Tentokrát se tolik závodníků neočekávalo. V jižních Čechách se souběžně pořádal jiný halový závod, a někteří loňští účastníci dali přednost právě tomu druhému závodu. Rovněž se nepodařilo domluvit setkání bývalých jihlavských závodnic a závodníků, jako se to podařilo v loňském roce. I tak ale závodníky z Moravského rybářského svazu přijeli potrápit závodníci z Moravskoslezského územního svazu a Prahy.

Díky tomu, že jsme pořádali závod my a měli jsme to blízko, mohlo se zúčastnit více závodníků od nás. Bohužel jeden již měl domluvené něco jiného s vyšší prioritou a další lehl s nemocí. A tak jsme do kategorie nováčků zapojili tři závodníky. K Davidovi se připojil brácha Kristian a první "větší" závod si vyzkoušel i Dan. Starší kluci dorazili všichni. K nim se v mužích připojili Karel a Tomáš. Jirka tentokrát dělal pouze rozhodčího a šetřil rameno. Suma sumárum devět závodníků z pobočného spolku Jihlava bojovalo o cenné kovy.

Po delší době, připravené pro seznámení se závodníků s naším prostředím, byl svolán nástup a závod pro 47 závodnic a závodníků v 8 kategoriích mohl začít.

Nature

Že to nebude žádná sranda se ukázalo hned v prvním kole, kdy se do čela v nováčcích dostal Šimon ze Znojma s 56 body. Krok s ním držel náš David, který hodil pouze o 6 bodů méně. Nikdo další se již přes 50 bodů nedostal. Kristian zahájil s 36 body a Dan hned za ním s 30 body. Drželi jsme druhé, šesté a sedmé místo z devíti závodníků. Ve druhém kole se překonal David a hodil 62 bodů. Protože Šimonovi ze Znojma se druhé kolo nepovedlo, dostal se David do vedení, stíhaný hodonickým Tomášem, kterému se také podařilo hodit výsledek začínající na číslici 6. Kristian se zlepšil ve druhém kole o 6 bodů a posunul se na páté místo. Danovi druhé kolo moc nevyšlo, a tak se propadl na 9. pozici. Ve třetím kole David zopakoval svůj výsledek 62 bodů a upevnil si vedení v kategorii nováčků. Tentokrát hodil o pouhé dva body méně jiný hodonický závodník a to druhý Tomáš. Kristian se ještě zlepšil a díky třetímu výsledku na plachtě se vytáhl na čtvrté místo. Danovi bohužel ani třetí kolo nevyšlo a zůstal na devátém místě, ač na osmé chybělo pouze 8 bodů.

Po plachtě tak vedl David, stíhaný dvěma hodonickými Tomáši. Tomáš na druhém místě ztrácel na Davida 16 bodů a Tomáš na třetím místě ztrácel 26 bodů. Čtvrtý Kristian potřeboval na bednu alespoň 26 bodů. A šlo se na skish. Víme, že skish u nováčků je hodně o náhodě a o tom, kdo bude mít víc štěstí, takže jsme vůbec netušili, jak to vlastně dopadne.

A hned v prvním kole Tomáš na třetím místě hodil nejvíc ze všech a posunul se na druhou pozici. Naštěstí David hodil pouze o 5 bodů míň, takže udržel první pozici. Kristián hodil o pět bodů víc, než hodonický Tomáš, který se propadl na třetí místo. I tak ale Kristian na bednu stále ztrácel, tentokrát 31 bodů. To Dan překvapil a hodil třetí nejlepší výsledek v kategorii. Posunulo ho to hned na 8. místo. Ve druhém kole skishe čarovali oba bráchové, když David hodil nejlepší skish celého závodu v kategorii nováčků a utrhl se pelotonu. Druhý nejlepší výsledek hodil Kristian, který stáhl na Tomáše z třetího místa 15 bodů a najednou byl rozdíl pouze 16 bodů. To Dan neměl tolik štěstí, ale držel krok s ostatními kluky dole a uhájil 8. pozici. Ve třetím kole David opět překvapil a ač hodil o 5 bodů míň než ve druhém kole, stále to bylo nejvíc bodů ve třetím kole. O vítězi tak bylo rozhodnuto. Kristian tentokrát hodil ještě o 5 bodů víc, než se mu podařilo získat ve druhém kole, a protože Tomáš z třetího kola měl smůlu, Kristian se dostal na třetí místo. Na druhé místo chybělo 11 bodů. A Dan opět držel osmou pozici. Bohužel pro něj znojemský Martin házel stejné výsledky na skishi a plachtu měl o dost lepší, takže bylo těžké ho překonat.

V kategorii nováčků jsme tak brali zlato a bronz. Vypadá to, že první místo by se mohlo zopakovat i v dalším závodu, ovšem o bednu za ním bude úporný boj, druhé až páté místo je docela vyrovnané. Nejlepší výsledky na plachtě byly 62, hozeno dvakrát (vždycky Davidem) a 60 bodů, hozeno také dvakrát (každá jedním z hodonických Tomášů). Na skishi byly nejlepší výsledky 50 a 45 bodů, oba hozeny Davidem.

Nature

Peklo pro naše starší žáky začalo prvním kolem. Chropyňský Matěj zahájil plachtu 98 body. Jak se s tímhle dá bojovat? No, pokusy byly, naši chlapci se vyskládali za Matějem s 94, 92 a 90 body. Druhé místo hájil Adam, hned za ním Honza. Velké zaváhání předvedl chropyňský Honzík. Ten však pro změnu rozvířil vody ve druhém kole, kde také hodil 98 bodů. Konkurence je však veliká, Matěj hodil pouze o 6 bodů méně a Adam rovněž. Matěj tedy uhájil první místo, Adam zase druhé. Vojta hodil 94 a o dva body se dostal před Honzu, který hodil pouze 90. O čtvrté místo se dělili oba Honzové, jihlavský i chropyňský. U Peti se objevil problém s přeshlaváky, které ho srazily až na sedmé místo. A i ve třetím kole padlo 98 bodů. Tentokrát je hodil jihlavský Honza, který ukázal, že plachta mu nyní jde. Druhou nejlepší měl tentokrát Vojta. A jak měl chropyňský Honzík výkyv v prvním kole, tak chropyňský Matěj předvedl něco podobného ve třetím kole. A tak se stabilními výsledky propracoval na první místo Adam. O druhé místo se dělili Matěj, Honza a Vojta. Jen 4 body za nimi byl Honzík. Pak už byl bodový skok.

A šlo se na skish. A zahájení jak Brno. Dvě stovky ve starších žácích!!! Vojta a Honzík z Chropyně. Do toho se vložil ještě Petr, který hodil 95 bodů. Adam ztratil 10 bodů a Honza 15. Rázem se to celé přelilo úplně jinak. Na první místo šel Vojta a jen 4 body za ním Honzík. Adam držel třetí pozici a náš Honza za ním o 7 bodů. Ve druhém kole výsledkový propad u všech, nejlepší výsledek byl 90 bodů, který hodili Vojta a Matěj. Honzík a Honza měli o 5 bodů míň. Vojta si upevnil první místo, Honzík udržel druhé a Adam na třetím místě měl na Honzu náskok už jen 2 body. A Matěj byl jeden terč (5 bodů) za Honzou. Peťa sice hodil jako Adam, ale v tak velkých výsledcích ho to neposunulo výš. Naštěstí ale ani níž. Třetí kolo bylo o nervy. Vojtovi se ale podařilo hodit 95 bodů, takže bylo jasné, že již nemůže prohrát. Ale Honzík nedával nic zadarmo, o čemž svědčí fakt, že i on hodil 95 bodů. Ten jediný hod, který netrefil, byl hod poslední. Adam hodil o 10 bodů míň, ale protože Honza i Matěj hodili ještě o 5 bodů míň, udržel třetí pozici.

Bylo to napínavé jak malý kšandy. Je úžasné vidět v kategorii žáků, jak vzájemná rivalita dokáže vybičovat kluky v výsledkům jako třikrát 98 na plachtě a dvakrát 100 na skishi. Kategorie žáků bude ještě napínavá.

Nature

Neměly by se opomenout juniorské kategorie, kde také padaly stovky. Například Natálka hodila stovku poslední skishí a takový Ondra nebo Jeňas hodili na skishi každý dvě stovky a třetí skishí 95. Úžasné.

Ale my měli ještě žhavá želízka v mužích. No... jako žhavá. V Kroměříži se jim to zase tolik nepovedlo, takže jsme měli želízka v mužích. Minimálně u Karla se ukázalo, jak velký vliv má domácí prostředí. Házelo se mu dobře a oproti výsledkům v Kroměříži hodil dvě stovky na plachtě a jednu na skishi, čímž měl v celkovém součtu pouze 14 bodů ztrátu. Nakonec mu to stačilo na vítězství v kategorii mužů.

Tomovi se výsledky stále zlepšují. Tentokrát již plachtu měl v průměru přes 90 bodů, akorát ta skish ještě není úplně dokonalá. Právě kvůli ní obsadil Tomáš 10. místo.

Všem ale vytřela zrak Zuzka. Plachta 100-98-100 je neuvěřitelná. A k tomu skish 95-100-100, proti tomu se opravdu blbě závodí. Není divu, že Zuzka hodila nejvíc ze všech a i nejlepší muž hodil o 7 bodů míň, jak ona. Snad jí ta forma vydrží.

Nature

Ač se házela i multi, tam už jsme tolik šancí neměli. V kategorii mladých bojujeme i proti juniorům. Přesto můžeme vyzdvihnout alespoň čtvrté místo Adama, který se mezi juniory vecpal. Ostatní to neměli tak jednoduché, neb se nám zlomil jeden z prutů, takže se muselo zvykat na něco jiného a těžko se člověk předělává.

U dospělých multi vyhrálo duo Jirka a Zuzka, kde to starší bratr natřel své mladší sestře. Tom se umístil uprostřed startovního pole a Karel neházel, aby měl čas na chystání dalších věcí, spojených s vyhlášením a podobně.

Během závodu multi čekalo na jihlavské současné i bývalé závodníky milé překvapení. Na závod se přijela podívat bývalá reprezentantka a trojnásobná vítězka pětiboje na mistrovství světa juniorů Klára. Měli jsme tak možnost zase po roce prohodit několik slov a ona měla možnost podívat se na vyhlášení a vidět nové jihlavské naděje.

Nature

No, jak jsme smekali před konkurencí v Kroměříži, tentokrát jsme se popasovali se závodem bravurně. Kategorie starších žáků jasně ukazuje, že šestka závodníků z Jihlavy a Chropyně se mezi sebou ještě pěkně popere a jedna chyba může zhatit všechny naděje na bednu, protože tahle parta si nic nedaruje.

Máme radost i z nováčků. Dan se obstojně popasoval se svým prvním závodem a i když výsledky ještě nejsou úplně nejlepší, rozhodně ostudu neudělal. A bráchové David s Kristianem objevují konkurenci z Hodonic. Bude to zřejmě ještě maso.

Nezbývá než poděkovat všem rozhodčím a rodičům, kteří se zapojili do akce. Bez nich by se závod rozhodně nedal uspořádat.

Nyní se musíme chystat na třetí závod. Budou Hodonice.