Jihlava
Mistrovství republiky dospělých
Kadeti a starší bojovali o medaile a tituly mistryň a mistrů republiky.
Nature

Jarní část sezóny pro většinu dospělých závodnic a závodníků dospěla do finále. Nejvýznamnější závod pro ně se uskutečnil v jižních Čechách. Pro úzkou skupinku byl závod ještě speciální tím, že mohl ovlivnit výslednou nominaci na mistrovství světa dospělých.

V letošním roce se zúčastnilo pětiboje celkem 71 závodnic a závodníků. Nejvíc jich dorazilo z Moravy. Moravský rybářský svaz vyslal 13 závodníků, 6 mužů, 2 kadetky a 5 kadetů. K nim se připojil i 1 kadet navíc z Chropyně. Všichni kadeti z MRS byli U18, tři dokonce U15. Dále dorazilo 12 závodnic a závodníků z Moravskoslezského územního svazu. Českou část republiky zastupoval jih s 9 závodníky, sever se 6 závodníky a západ rovněž se 6 závodníky. O trochu méně dorazilo z Prahy a středu, v obou případech po dvou závodnících.
Z České republiky se tedy závodu zúčastnilo 50 závodnic a závodníků.

Že to ale bylo mezinárodní mistrovství Česka a třetí závod Světového poháru, dorazili i přátelé z jiných států. Německo vyslalo tým 12 účastnic a účastníků, za Rakousko přijeli 4 účastníci, ze Slovinska další 3 závodníci a pak ještě po jednom ze Slovenska a Švýcarska.

Finální počet tedy byl 71 závodnic a závodníků. Plus mínus...

Nature

Moravský rybářský svaz reprezentovali závodníci z Chropyně, Jihlavy a Kroměříže. Jihlavský kroužek RT zastupovali Adam, Vojta, Karel a skoro adoptovaná Zuzka, ač oficiálně závodnice ÚS Moravskoslezského. Adam a Vojta závodili v kompletním sedmiboji a hodili si i multi skish. Na multi dálku si Karel netroufnul je přihlásit, neb představa zamotaného navijáku a komplikace s rozmotáváním by mohly přinést víc škody než užitku.

Závod byl zahájen již v pátek. Tak nějak je to víceletá tradice, která ukázala, že je lepší to rozdělit do dvou dní. Změnou bylo, že se začínalo již v deset ráno. Údajně kvůli velkému časovému presu, kdy nebude ani prostor na nějaké prostoje a závodníkovi, který nedorazí hned na start, se pustí čas a jeho problém, zda to nedohází. Znělo to strašidelně.

Zásadní problém jihlavské party byl v tom, že si Karel špatně přečetl propozice. S drobnými komplikacemi na cestě dorazili všichni s víc jak půlhodinovým předstihem, ovšem po vybalení věcí a připravení prutů byl ukončen oficiální trénink. Příště bude potřeba si propozice přečíst pořádně. Aspoň jsme trénovali hody na provizorní terč, kterým byla chladící podložka pro Beky.

Po poradě vedoucích se zavelelo k nástupu a oficiálnímu zahájení mistrovství.

Nature

Začalo se multi skishí. Kategorie byly pouze dvě - muži a ženy, bez ohledu na věk. Vzhledem k tomu, že kategorie kadetů U23 nemá definovaný devítiboj u chlapců a sedmiboj u dívek, spojilo se vše dohromady. V mužích tedy proti sobě stálo 26 mužů, z nich 8 šlo do finále. A to se povedlo třem závodníkům z MRS - Járovi, Jurovi a Karlovi. Milošovi a Ondrovi uteklo finále o jednu trefu. Finále bylo neskutečně napínavé, čtyři závodníci hodili stejný počet bodů - 85. Šlo o vteřiny. Teda o vteřiny. Mezi prvním a třetím byla necelá minuta... Ale již jsme měli první placku - Jára vybojoval pro MRS bronzovou medaili. Smolně jsme tak měli ještě čtvrté (Jura) a páté (Karel) místo.

V kategorii žen bojovalo 7 žen a protože podle změn k závodnímu řádu pro rok 2023 bylo určeno, že v případě více jak 6 závodnic v disciplíně postoupí do finále 4 závodnice, udělala se změna a finále žen bylo zrušeno. Rozhodovalo tedy základní kolo, kde Zuzka minula dva terče. Nakonec to stačilo "pouze" na stříbrnou pozici.

Následovala hodinová pauza. Poté proběhl ceremoniál s předáním medailí za multi skish. Po ní byla hodina na oběd. Pak se pokračovalo.

Nature

Na řadu přišla muška dálka obouruč. Zvlášť muži a zvlášť kadeti U23. Mužů bylo 23 a s ohledem na fakt, že na hřišti jsou branky, které komplikují využití hřiště na víc jak 6 startů, bylo rozhodnuto, že finále proběhne pouze pro 6 nejlepších mužů. Na rozdíl od žen, kde bylo pro rok 2023 určeno, že při více jak 6 závodnicích postoupí do finále 4 závodnice, u mužů a kadetů bylo pouze rozhodnuto o finále pro 6 závodníků, pokud jich bude alespoň 9. Kadetů bylo 8 a v takovém případě pravidla ponechávala na pořadateli, zda se uskuteční finále pro alespoň 4 závodníky.

V mužích se dařilo v základním kole především Karlovi a Milošovi. Karel postoupil do finále z prvního místa hodem 84 metrů, Miloš postupoval ze třetího místa s 82 metry. Ostatní bardi z MRS již neměli tolik štěstí na podmínky a další nejlepší byl Lukáš na 10. místě. Do finále šli tedy 2 členové MRS.

Finále bylo velice napínavé. Zatímco na jednom konci hřiště se Karel plácal na 75 metrech, na druhém konci zápasil Miloš se středočeským Tomášem o to, kdo vyhraje. Těsně před koncem vedl Miloš nad Tomášem o 2 metry, když 10 sekund před koncem odhodil Karel svůj poslední hod, který kupodivu vyletěl hezky a nesl se vzduchem tak dlouho, že nakonec dopadl o 4 metry dál, než nejdelší hod Miloše. A tak nakonec MRS získalo nejvíc, co mohlo - zlato a stříbro. Zaplaťpánbůh pro Karla, že je na tu disciplínu 6 minut.

Adam a Vojta házeli v kadetech. Adam po dlouhé době házel bez taťky, a tak se mohl spolehnout maximálně na Karla. Klika byla, že dva dny před závodem proběhl poslední trénink, kde Adam natrénoval pár úprav. Každý hod brali s Karlem jako další trénink a jenom ladili. Pravda, to pouštění handky nám ještě úplně nejde, ale již se to tvoří. Méně nápřahů, větší tahání. A výsledek se dostavil. Ač Adam hodil nejméně z kadetů, na předposledního v součtu ztratil pouhé 2 centimetry. Fantastickým výkonem si Adam vylepšil osobní rekord na nejdelším hodu o 6 metrů a na součtu o 5 bodů. Dobrej začátek.

Vojta na posledním tréninku nebyl, takže se technika řešila za pochodu. Dobré je, že Vojta díky návštěvám posilovny zesílil a je schopen bez problémů manipulovat s prutem. Menší problém je s typickou chybou mládežníků a některých dospělých - nepouští handku, kdy mají. A tak se Karel soustředil na tuto maličkost, protože zbytek vypadal slušně. V jeden nestřežený okamžik Vojta částečně nechtěně pustil handku tak, jak do něj Karel celou dobu hustil. Šňůra proletěla vzduchem daleko za zapíchnuté nejdelší hody a napla se do navijáku. Snaha byla zopakovat tak úžasný hod, ale již se do toho přidala snaha hodit dál, což techniku začalo limitovat. I další hody se dostaly za původní vzdálenosti, ale k nejdelšímu hodu se ty další přiblížily maximálně na 4 metry. Nicméně bylo to fantastické. Letošní nejdelší hod překonán o 9 metrů a osobní rekord překonán o 3 metry. Stejně tak letošní nejlepší součet překonán o 15 bodů a osobní rekord zlepšen o 3 body.

Pořadatel se rozhodl finále pro kadety U23 neuskutečnit. Rozhodovalo tedy pořadí v základním kole. A zde se Vojta dostal na 3. místo. Bral tak svůj premiérový bronz na mušce dálce obouruč. Disciplínu vyhrál kroměřížský Robert, takže kadeti získali pro MRS dvě placky - zlato a bronz.

Stoly se odnesly, výseče posunuly. Chystala se zátěž dálka obouruč. Pro kadety žádná změna - bez finále. Pro muže finále pro nejlepších 8 závodníků.

Cílem Adama a Vojty bylo mít hod ve výseči. Vojta zkusil ze země, Adam na jistotu kapráka. Oba se do výseče dostali a mohli zkoušet přitlačit. Adam ze vzduchu. Hody lítaly opravdu neskutečně, Adam se dostal podruhé v životě přes 80 metrů a o 2 metry si vylepšil své osobní maximum. I Vojta se činil. Opět potvrdil, že fyzická příprava má smysl. Poprvé se mu podařilo překonat hranici 90 metrů a vylepšil si své osobní maximum o 2 metry. Na bednu to sice nestačilo, ale sedmiboje měli kluci rozjeté skvěle.

V kadetech se činili další kluci z MRS. Ondra a Robert z Kroměříže olizovali hranici 100 metrů, jednomu chybělo 69 centimetrů, druhému 87 centimetrů. Nakonec to stačilo na druhé (Ondra) a třetí (Robert) místo. Pro MRS tedy získali další stříbro a bronz.

Byl to trochu pešek na vítr. Těžko se určovalo, kdy fouká dobře a kdy ne. Ale přes 100 metrů se dostalo v mužích nakonec 14 chlapů. Ovšem na finále bylo potřeba alespoň 105 metrů. Za hranici 110 metrů se dostali pouze dva závodníci. Jednak mostecký Honza, který zřejmě vytvořil nový český rekord v této disciplíně, druhak jihlavský Karel. Do finále se dostal ze třetího místa ještě kroměřížský Miloš, takže Moravský rybářský svaz měl opět dvě želízka v ohni.

Po prvním finálovém kole byl Karel ve vedení s hodem 107 metrů. Druhým hodem se dostal do vedení hořovický Tomáš. V průběhu posledního kola se moc nezměnilo. Milošovi se nepodařilo trefit hod, jak potřeboval, a byl na průběžném šestém místě. Karel šel na svůj poslední hod a zrovna vůbec nefoukalo. Zkoušel si tak počkat co nejdéle to šlo. Dvacet sekund před koncem minutového limitu ucítil drobný vánek a tak se rozhodl to tam narvat. Kromě vánku u něj se však asi nacházel i silný vítr ve výseči, neboť hod dopadl o metr a půl dál, než měl změřeno Tomáš. A protože ani posledním hodem se vítěz základního kola Honza nedostal do výseče platným hodem, Karel vybojoval pro MRS další zlato.

Sotva finalisté doběhli po finále ke svým prutům, už museli běžet zpátky. Poslední disciplína dne - multi dálka. Opět pro muže a ženy. Opět pro ženy bez finále.

Karel se Zuzkou neměli moc času si navijáky připravit, což mělo za následek, že první hody se napnuly do navijáků. Na druhé hody to bylo již lepší. Zuzka se dostala za 95 metrů. Stačilo to však maximálně na stříbrnou pozici.

Karel se dostal do finále ze třetího místa. Na finále přišlo nepříjemné počasí, zapršelo. Z nějakého důvodu se Karlův naviják při prvním hodu zamotal. Rozmotat to rychle nešlo, a tak doběhla Zuzka s novým navijákem. Ten Karel zamotal ještě víc při druhém hodu. Zajímavé bylo, že byl jediný, kdo měl takové problémy, ostatní do výseče bez problémů házeli. Navíc kroměřížský Jára držel bronzovou pozici. Na třetí hod vzal Karel třetí naviják, ovšem při odhodu mu vyletěl mokrý prut z ruky a ač ho rychle zvednul, kapka již byla zpomalená a rychle roztočená cívka se za chvíli opět zamotala. Karel tak byl jako jediný bez hodu.

Čest Moravského rybářského svazu tak táhnul Jára, který třetí příčku udržel a vybojoval pro MRS další bronz.

Nature

Konec prvního dne. Vyhlašování tří disciplín a předávání medailí. Každý vítěz navíc dostal nádhernou cenu - kvalitní bezdrátová sluchátka nebo (kadeti) hodinky. Aby Karel nedostal bezdrátová sluchátka dvoje, při druhé zlaté medaili dostal místo sluchátek láhev červeného vína.

Čas se najíst a odjet na ubytování, kde se hodila sprcha a relax.

Průběžný stav medailí - 9. Získali jsme 3 zlaté medaile, 2 stříbrné a 4 bronzové. Jihlava se na nich podílela dvěma zlatými a jednou bronzovou.

Druhý den zbýval pro závodníky pětiboj. Bylo to i z toho důvodu, že někteří zahraniční závodníci přijeli pouze na světový pohár a ten se počítá v pětiboji. Jelo se přesně v zažitém pořadí, nejdříve terčové disciplíny, poté dálkové disciplíny.

Bylo připraveno 8 startů, takže bylo možné realizovat finále pro 8 mužů a 6 žen. U mužů a kadetů U23 bylo závodníků více jak 12, tedy podle pravidel ICSF byla splněna podmínka pro 8 závodníků. U žen podmínka 9 závodnic pro finále v šesti splněna nebyla, proto bylo využito pravidla ÚORT, že při více jak 6 závodnicích bude finále pro čtyři závodnice. Kadetky U23 podmínku 9 závodnic pro finále v šesti splňovaly, ovšem finále házely také jenom čtyři.

Adam si vedl skvěle. Plynulými a úzkými smyčkami trefoval jeden terč za druhým. Problém nastal u mokrých pětek, kde jedna nedoletěla a druhá, úplně poslední hod, spadla těsně vlevo. Pro začátek ale dobrý výsledek. Navíc si Adam vysloužil od rozhodčí a bývalé reprezentantky pochvalu za krásnou techniku. I Vojta házel pěkně. Jen pouhá jedna minela, kdy to na druhém terči ustřelilo doleva, způsobila, že Vojta nezískal další stovku. Naneštěstí čas byl přes 4 minuty a Vojta skončil na nepopulárním devátém místě. Finále uteklo o minutu.

Zuzka hodila v základním kole plný počet a šla do finále. V něm bohužel jednou minula a na čas skončila na bronzové pozici.

Ještě před Vojtou házel Karel. Při třetím hodu začal stahovat na druhý terč, když v tom uletěl z návazce koneček mušky včetně rychlospojky, která se utrhla od návazce. Karel stáhl na druhý terč, hodil si šňůru dozadu a začal boj s časem. Vytáhnout náhradní návazec. Zamotal se. Rozmotat. Nejde to. Čas letí. Podařilo se. Rychle vytáhnout starý návazec z rychlospojky šňůry. Nechtělo se jí. Překousnout rychlospojku návazce, vytáhnout zbytky rychlospojky. Nandat nový návazec. Nechce se ohnout. Čas letí. Návazec na šňůře. Přidat koneček. Nechce dolů ze starého návazce. Rozkousnout druhou rychlospojku. Nandat koneček na návazec. Položit na zem. Dojít k prutu. Chytit šňůru v místě, kde se původně pustila. Stoupnout proti druhému terči. Házet. Chvátat..

Karel doházel mušku skish v čase 5:22. Do konce času zbývalo 8 sekund. V průběhu chvátání a neskutečných náhod a štěstí, kdy muška kolikrát dopadla těsně za přední hranu do terče, se to neobešlo bez dvou minel. Karel hodil 90 a moc tým MRS nepodpořil.

Do finále mušky skish se v mužích nedostal nikdo. V kadetkách U23 se probojovala do finále chropyňská Adéla, avšak ve finále skončila na čtvrtém místě. V kadetech U23 se do finále dostali tři naši závodníci, včetně chropyňského Matěje, který jako jeden ze tří závodníků dokázal hodit plný počet v základním kole. Bohužel ve finále se to nepovedlo, všichni tři minuli třikrát a skončili na pátém, šestém a sedmém místě.

Nature

Sotva se doházela muška skish, už už se startovala plachta. A tady se to Vojtovi nepovedlo, ve větru tu a tam nepříjemná šestka a rázem z toho bylo pouze 86 bodů. Adam se snažil čekat si na lepší podmínky, ale ani jemu se nepodařilo dostat do finále, hodil 90 bodů a obsadil 11. místo. Karel skončil o něco líp - devátý. Jak se snažil hodně čekat na lepší podmínky, ztratil minutu na osmého Jirku, který se do finále dostal.

Zuzka hodila pouze jednu osmičku a dostala se do finále z třetího místa. V něm chvátla a ač opět s jednou osmičkou, doházela s náskokem 3 sekund nejrychleji. Vybojovala si tak zlatou medaili.

Do finále plachty se v kadetkách dostala velkopavlovická Julie z druhého místa a na druhém místě také zůstala. Škoda jedné osmičky navíc, jinak mola vyhrát. I tak ale další stříbro pro MRS. Stejně dopadl i její taťka, který dokázal hodit plný počet ve finále a jen 7 sekund ho dělilo od zlaté placky. Ale díky němu další stříbro pro MRS.

V kadetech se do finále dostali kroměřížský Robert s Ondrou. Oba dva hodili pouze jednu osmičku, což na zlato nestačilo, ale rychlými časy se probojovali na druhou (Robert) a třetí (Ondra) příčku. Získali tak pro MRS další stříbro a bronz.

Nature

Na skish byla chvilka pro trénink. Počasí se trošku ustálilo a pokud foukalo, šlo to spíš dopředu, jen výjimečně do strany.

Zuzka se probojovala do finále z prvního místa. Protože se jednalo o skvělou příležitost, vyzkoušela si, jak rychle by dokázala házet ve finále. A dopadlo to skvěle, čas měla ze všech nejrychlejší. Body už tak skvělé nebyly, minula čtyřikrát a skončila poslední ve finále.

Karel při zátěži skish hodil jednu debilní nulu, která těsně letěla nad terčem a dopadla za. Naštěstí pro něj padlo v mužích pouze pět stovek, takže byl prostor i pro rychlé pětadevadesátky. A zrovna Karel postoupil ze sedmého místa. Ve finále byl vedle mosteckého Honzy, který Karla znervózňoval tím, že se pořád trefoval a byl o jeden dva terče rychlejší. Karel se snažil držet krok, ale Honza byl pořád rychlejší. Změna přišla ve chvíli, kdy byl Karel na třetím terči druhého kola a od rozhodčího u Honzy se ozvalo "nula", následováno nepublikovatelnou nadávkou Honzy. Karel se rozhodil, ale hod ještě na terč dostal. Pod větším tlakem, že by mohl Honzu porazit, se Karel přibližoval k cíli a se všemi svatými za zády doházel v plném počtu. Časově ztratil na Honzu 14 sekund, ale z těch, co hodili plný počet, byl nejrychlejší. Karel tak vybojoval pro MRS další zlatou medaili.

Adam byl pod tlakem. Snil o alespoň jednom finále a věděl, že poslední šance je právě skish. Snažil se hodně. Bohužel. Hned v prvním kole hodil dvě nuly. Zničený šel odházet i druhé kolo, ale věděl, že už je problém. Trefoval se každým hodem, akorát předposlední hod ještě spadl před terč. 85 bodů. I tentokrát byl chválen za svou techniku, a to duem bývalých ertéčkářů Musil-Šram, přesto odcházel velice zklamaný, že mu finále asi nevyjde. Nevyšlo, na finále to chtělo o nulu míň a ještě rychlejší čas.

Jinak dopadl Vojta. Ten měl o nulu míň a na čas se dostal do finále z předposledního sedmého místa. Ve finále stál vedle kroměřížského Roberta a jako výzvu si dal, že časově musí předběhnout Roberta. Jenže Robert, o kterém stále nevíme, zda je to člověk nebo stroj, rozjel tempo, které nestíhal nikdo. V čase 2:01 doházel pohodovou stovku a měl pro MRS další zlato. Vojta během snahy Roberta dohnat si vůbec neuvědomoval, že se pořád trefuje, a když zjistil, že Robert už skončil, tak to ledabyle doházel dalšími trefami. Fantastickým představením tak stále ještě žák vybojoval pro MRS stříbrnou medaili v kategorii U23. Pro Karla to byly smíšené pocity - nadšení z Vojtovy stovky a stříbra, následované rozmrzelostí, že musí vázat dalších 10 streamerů pro Vojtu. Jo, motivační pravidla jsou holt motivační pravidla...

Tato disciplína se lidem z MRS hodně povedla.

Nature

Následovala pauza na oběd a vyhlášení. Další sluchátka a hodinky pro vítěze. Karel tentokrát opět dostal sluchátka, a tak jedny dal Vojtovi a druhé Adamovi za jejich snahu. Po výborném jídle a chvilce na relax se šlo na mušku dálku. Vítr nebyl příjemný. Bylo to bohužel o náhodě, jak komu foukne. Někomu šel vítr do zad, někomu do ruky. Nebylo to jednoduché se popasovat.

Zuzka jela velmi technicky a vycházelo to. Ostatní ženy jí o tolik neutekly a navíc se Zuzka dostala do finále ze třetího místa. Tam teda podmínky byly úplně na pytel a nedařilo se jí s větrem sladit. Bohužel z toho bylo čtvrté místo s citelnou ztrátou.

To, co se nedařilo Zuzce ve finále, se nedařilo Karlovi již v základním kole. První tři hody úplná hrůza a Karel se rozhodil, vůbec nevěděl co má dělat. Respektive věděl, co je blbě, ale nevěděl, jak přesvědčit ruce, aby fungovaly jinak. No, nevyšlo to, jinak silná disciplína tentokrát odsoudila Karla na 13. místo se ztrátou 3 metrů na finále. Velké zklamání.

Ani Adamovi to moc nešlo. Nakonec s pomocí taťky dokázal dostat své hody alespoň za hranici 40 metrů, ale nebylo to ono. To Vojta do toho řezal slušně. Pohledem na smyčky to muselo být až za 50 metrů, ovšem to by se to muselo z levé ruky pustit. Fakt, že Vojtovi se otočila po každém hodu šňůra muška dopadla o šest sedm metrů blíž než nejdále položený kus šňůry, to jenom potvrzuje. I s takovými hody se Vojta dostal na 9. místo a do finále mu chybělo pouze 44 centimetrů. Škoda.

Činili se jiní. Do finále se jako jedinému zástupci MRS podařilo dostat kroměřížskému Ondrovi. Jako jediný se dostal v kadetech U23 za hranici 53 metrů a šel do finále z prvního místa. A tady svou formu potvrdil, nejdelší hod byl o metr a půl delší než ostatní. Ondra tak vybojoval pro MRS další zlatou medaili.

Nature

A poslední disciplína, zátěž dálka jednoruč. Rozhodovaly se víceboje a družstva.

Zuzka si jela svoje. První hod byl opatrný na jistotu, aby tam byl. Pak do toho řezala takovým způsobem, že druhou nechala za sebou o 3 metry a třetí o 6 metrů. Jako jediné se jí podařilo dostat bodově přes stovku. Naneštěstí ve finále se házelo spíš do protivětru a chtělo to poslat nízko. Zuzka na poslední hod byla rozhodnuta, že to pošle níž, ale najednou přišel silný vítr a Zuzka se neudržela a poslala to opět nahoru. Bohužel dál od výseče byl stále protivítr a kapka dopadla kousek na 60 metrů. Bylo z toho stříbro.

V téměř podobných podmínkách házeli i ostatní. Adam do toho řezal slušně, ale také to šlo vysoko a padlo to nejdál na 60 metrů. To Vojta a Karel to měli zajímavý. Vojta si to prohazoval a lítalo to krásně daleko. Přišel první hod Karla a kapka jako kdyby o něco chytila nebo se přilepila k něčemu na očkách a letěla úplně vlevo mimo. Vojta zkusil hodit taky a stalo se mu úplně to samé. Fajn, vyměnil se naviják. Karel šel na druhý hod. Kapka zarotovala a dopadla někam na 47 metrů. Vojta šel házet a stalo se mu opět to samé. Tragédie byla velice nízko. Karel potřetí všechno zkontroloval a dal si tréninkový hod. Zátěž odletěla bez problémů. Karel to namotal a šel na třetí hod. Opatrný, aby ve výseči byl a s trochou štěstí i o něco dál než aktuálních 47 metrů. Podařilo se. Ač hodně opatrně, Karel se dostal za 66 metrů. Vojta šel na třetí hod a také to vyletělo, ale vedle. Pech jak sviň.

Do finále zátěže dálky se dostaly obě naše kadetky U23. V napínavém boji s kdyňskou Luckou a bohumínskou Eliškou se nakonec podařilo dívkám vybojovat první (Julie) a třetí (Adéla) místo. Pro MRS přibyly další dvě medaile, zlato a bronz.

Nature

A to bylo vše z disciplín. Vyhlásit, předat medaile, sluchátka a hodinky, dát si večeři a šupky hupky na ubytovnu se připravit na závěrečný banket.

V kategorii žen Zuzka vyhrála jak pětiboj, tak i sedmiboj. Pětiboj s náskokem 12 bodů, sedmiboj o 18 bodů. Republika se jí povedla.

V kadetkách U23 naše dívky obsadily páté a šesté místo. V sedmiboji byly součástí kategorie žen a obsadily tam šesté a sedmé místo.

V kadetech U23 skončili naši chlapi v pětiboji také pod bednou, Robert byl pátý, Ondra šestý, Matěj jedenáctý, Vojta dvanáctý a Adam čtrnáctý. V sedmiboji to cinklo díky Robertovi, který ukořistil pro MRS další stříbro. Ondra byl čtvrtý, Vojta pátý, Adam šestý. Pro Vojtu a Adama se jednalo o nové osobáky. Adam si vylepšil svůj rekord v sedmiboji o úžasných 28 bodů. I Vojta si zlepšil osobní rekord, a to o 6 bodů. 700 bodů je velmi blízko.

V mužích se do první patnáctky dostali Jára a Karel, jedenácté a dvanácté místo. V sedmiboji ale poskočili oba do první desítky a přidal se k nim i Miloš. Jára skončil na desátém místě, Miloš na osmém a Karel se posunul až na třetí místo, takže další bronz pro MRS. V devítiboji pak byli naši bojovníci dokonce čtyři v první desítce. Desátý skončil Lukáš, Miloš osmý, Jára sedmý a Karel se posunul na druhé místo, takže pro MRS další stříbro.

V družstvech se chlapům nepodařilo navázat na loňské vítězství, ba naopak - skončilo se až na čtvrtém místě. Sotva něco někomu vyčítat, nepodařilo se to nikomu z družstva. Zachraňovaly to tak alespoň naše dámy, které vybojovaly bronz v kategorii družstev žen.

Nature

Na řadu přišla poslední disciplína - banket. Oproti loňskému roku došlo k nemilému překvapení pro ty, kteří nechtěli čekat ve frontě nebo zrovna potřebovali probrat něco bokem a přišli později. Se slovy "měli jste přijít dřív" byli někteří vypoklonkováni od prázdných talířů a sotva se dala urvat aspoň dvě kolečka salámu. V porovnání s předchozím rokem, kde jídla bylo dostatek a startovné bylo o 1 300 nižší, ...

Nezbývalo než se přesunout na pokoje a dokončit večer tam. Ráno odjezd vstříc prázdninovým dnům.

Moravský rybářský svaz si odvážel 23 medailí. Vybojoval 7 titulů mistrů nebo mistryň republiky, přidal k tomu 8 stříbrných medailí a navíc ještě 8 bronzových. Z hlediska počtu medailí bylo MRS druhým nejúspěšnějším týmem.

Jihlava se na výsledku podílela třemi zlatými, dvěma stříbrnými a dvěma bronzovými medailemi.