Jihlava
Na návštěvě v Libštátu
Volná neděle se proměnila ve výlet do východních Čech.
Nature

Jeden volný víkend, kdy jsme žádné závody neměli. Nic na severní Moravě, nic v jižní Moravě... konečně taky sobota a neděle, kdy se může zůstat doma. Jo, může... takže Karel vyrazil v neděli do východních Čech.

Pomalu každý víkend jsou v republice někde závody. Někde dokonce dva najednou. O některých se člověk dozví ze sociálních sítí, o jiných z různých kalendářů, o dalších při povídání s pořadateli na dalších závodech. Tak se Karel dozvěděl o závodech, pořádaných Košťálovem. A tak Karel využil příležitosti kouknout na to, jak si vedou východní Čechy.

Do tělocvičny v Libštátu, což je městys kousek od Košťálova, dorazilo 27 závodníků. Zastoupeny byly Chrastava, Hradec Králové, Kopidlno, Košťálov, Rychnovek, Starý Ples a Třebechovice.

Hala byla klasická - vešly se vedle sebe čtyři plachty, takže značka ideál. V plánu byla zátěž arenberg a zátěž skish, všechno dvoukolově. Mladší žáci, starší žáci, junioři. Holky a kluci dohromady.

Když všichni dorazili a zaregistrovali se, mohl se udělat závod a odstartovat plachta.

Nature

V prvním kole se blýskl Tomáš z Kopidlna, kdy hodil 74 bodů. Celkem tři závodníci se dostali aspoň na 50 bodů. V druhém kole se podařilo dvěma dostat přes 60 bodů, Tomáš z Kopidlna měl 62 bodů a Adam z Třebechovic 70 bodů. Ve starších žácích se na plachtě dařilo víc, nejlepší výsledek byl 86 bodů, shodou okolností hozený také Tomášem a také z Kopidlna. Druhý byl Honza z Hradce a třetí Mirek z Košťálova. Druhé kolo zvládl nejlíp Šimon z Hradce, když hodil 78 bodů a hned za ním s o dva body horším výsledkem skončil Honza z Hradce a Tomáš z Kopidlna.

Nejlepší součet měl nakonec starší žák Tomáš z Kopidlna se 162 body, který o 2 body porazil juniorského Honzu z Rychnovka. Přes 140 bodů se dostal ještě starší žák Honza Z Hradce a junior Honza ze Starýho Plesu.

Nature

Skish je všeobecně náročnější a i zde se to potvrdilo. V mladších žácích se pouze Adamovi z Třebechovic podařilo hodit v prvním kole přes 50 bodů, konkrétně 55. Ale druhé kolo bylo lepší, to se podařilo dostat za 50 bodů hned třem mladším žákům - Adam a Tomáš hodili 60 bodů a 55 bodů měla Tereza z Třebechovic. Tito tři nakonec skončili na bedně - vyhrál Adam, o 4 body za ním Tomáš a třetí skončila Tereza.

Ve starších žácích padl nejlepší výkon na skishi vůbec - 70 bodů, o které se postaral Tomáš z Kopidlna. Druhé kolo sice bylo pouze 45 bodů, ale protože pouze dva závodníci hodili o 5 bodů víc, Tomáš vyhrál starší žáky. Za ním skončili chlapci z Hradce Králové - Honza a Šimon.

Dva junioři se dostali na 60 bodů. Kristíně z Chrastavy se povedlo hodit 60 bodů v prvním kole a Honzovi z Rychnovka se povedlo 65 bodů v kole druhém. Honza nakonec vyhrál juniorskou kategorii, Kristína skončila druhá a třetí místo bral Starý Ples, respektive jeho zástupce Honza.

Závody skončily relativně rychle. Během sčítání výsledků Karel ještě ukazoval házení a diskutoval s trenéry dotazy, které se objevovaly při ukázce. Ale během chvíli bylo možné udělat vyhlášení. Pak se všichni rozloučili a vyrazilo se domů.

Karel to měl jen tak tak, že stihnul odpolední trénink v Jihlavě, na který zapomněl...