Velké Pavlovice
Halová republika mládeže
51 žáků a juniorů se utkalo v napínavém souboji o republikové tituly v hale.
Nature

Mazec. Jako by to bylo včera, co jsme opustili pražské hřiště posledního venkovního závodu, a už jsme jeli na další závody. Začala halová sezóna.

V listopadu jsme naběhli do tělocvičny. První trénink a zvykání si na vnitřní světlo, navíc po dvoutýdenním tréninkovém půstu, ukázalo jisté nedostatky ve výsledcích. Naštěstí jsme měli ještě jeden trénink navíc, a tak jsme se mohli alespoň trochu připravit na závod. Jako - on by toho člověk neměl tolik zapomenout, koneckonců i výsledky z Prahy ukázaly, že toho kluci mají natrénováno hodně. Dvoutýdenní výpadek se jedním tréninkem dá srovnat a druhým ladit. S tréninkovými deníky jsme měli možnost si určovat cíle a ty zkoušet plnit. Třeba taková Zuzka si řekla, že zkusí hodit svůj nový rekord v počtu bodů na skishi do první nuly. A povedlo se, původní osobní rekord 730 bodů se změnil na novou hodnotu 1 330. Pro představu běžného závodníka - hodila 13 stovek za sebou. Pro představu běžného smrtelníka - zasáhla terče ve vzdálenosti 10-18 metrů 266-krát, než se minula. Klika, že takové lidi nepouští mezi mládež házet, kazili by nám morálku ...

Chlapci se intenzivně připravovali a jediný, kdo jevil známky problému, byl Peťa, který během tréninku dokáže naházet, ale jakmile se mu to začne počítat a přepne se do závodního módu, ruka neposlouchá. No, doufali jsme, že se bude dařit. Všem, že se bude dařit.

Nature

Ráno jsme vyrazili za teplot pod nulou na cestu. Docela jsme se zdrželi, protože jedno auto stávkovalo. V domnění, že přijíždíme pozdě, jsme po příjezdu chvátali do haly, abychom cestou potkávali další přijezdivší, takže poslední jsme naštěstí nedorazili.

Při prezenci jsme si všimli, že byla změna původní kategorie mladších žáků na kategorii začátečníků. Ale to jsme vyřešili jednoduše, Adam se přesunul do starších žáků. Ač jsme chtěli, aby si poslední závody ve své kategorii mladších žáků doházel, bylo nám jasné, že je blbost, aby zápasil s kluky, kteří objevili RT před dvěma měsíci. Po chvíli jsme zjistili, že největší konkurent Honzík z Chropyně se zachoval stejně, takže měl Adam možnost poprat se s ním i ostatními ve starších žácích.

Nakonec Moravský rybářský svaz reprezentovali pouze žáci, v jiné kategorii jsme nikoho neměli. Čtyři Jihlaváci, jeden Chropyňák a jeden Kroměřížák bojovali proti mladým známým z Moravskoslezského územního svazu, bohumínskému Jardovi a Matějovi nebo frýdecko-místeckému Maxovi. Také jsme věděli o západočeském Vaškovi a na posledním venkovním poháru v Praze jsme zaregistrovali i severočeského Lukáše, tak jsme čekali, jak to dopadne. Celkem tak bojovalo o tituly a medaile 18 žáků.

Nature

Po prvním kole skishe se do vedení dostal Vojta, když minul pouze dvakrát. Udělalo nám radost druhé místo Honzy, který hodil 80. Zdálo se, že forma z Prahy ho neopustila. Třetí byl Max a za ním Adam. Následovali Jarda, Honzík z Chropyně a Lukáš. Až osmý byl Peťa. To už se bavíme o slabších výsledcích (60 a méně).

Nejlepší výkon žáků na skishi padl ve druhém kole a zasloužil se o něj Adam, který minul pouze jednou. Za ním se třemi minelami skončil Vojta a s pěti Honzík z Chropyně. Šestku doplnil Peťa, Max a Václav. Náš Honza předvedl nepochopitelný zkrat a nehodil ani 50, což ho stálo finále.

Do finále postupovalo šest nejlepších závodníků, a to podle součtu obou kol. V případě shody bodů rozhodoval nižší součet časů. Čas nakonec nehrál takovou roli, protože postoupili ti, kteří hodili nejvíc. O titul mistra republiky skishe v kategorii žáků šli bojovat Vojta, Adam, Max, Honzík, Jarda a Peťa. Náš Honza skončil sedmý a stejně hodil i Lukáš.

Na vítězství ve finále bylo potřeba hodit 90. Podařilo se to Vojtovi. Následovalo 85 bodů, které hodil Adam s Honzíkem. Musel rozhodnout rychlejší čas. O 45 sekund skončil dřív Adam, a tak bral stříbrnou medaili a Honzík měl bronz. Stejně jako na republice venkovní, i na té halové zůstala pro Peťu zase jenom brambora. Každopádně všichni čtyři závodníci Moravského rybářského svazu obsadili první čtyři místa. Za nimi Max a Jarda z Moravskoslezského ÚS.

Nature

Následoval souboj s multi a obědem. Každý bojoval s tím, s čím se mu chtělo. Naši chlapci si multi hodili, ale nedá se říct, že by to byl nějaký extra výsledek. Jako Vojta hodil nejvíc ze žáků, ale přehodil ho bohumínský Adam, který jinak závodil v začátečnících... Ono to ale bylo jedno, na multi byla jen jedna kategorie, a v ní se do čela dostali hlavně junioři. A ty nakonec přeházela juniorka Eliška krásným výsledkem 80 bodů.

A šlo se na plachtu. V prvním kole zaexceloval náš konkurent Matěj z Kroměříže fantastickým výsledkem 98. Úspěšně mu konkuroval Vojta s 96 body. V prvním kole pouze tito dva hodili nad 90 bodů. Za nimi se s 88 body vyskládali Adam s Vaškem a s 86 body Honza, Honzík a Lukáš. Jestli Honza udělal kiks na skishi, tak v prvním kole plachty předvedl kiks Petr. Nepochopitelná nula na podhodu, a pak přidal další dvě. Prostě den blbec.

V druhém kole si Peťa zlepšil náladu a lupl tam 90. Jak na potvoru vyšlo druhé kolo více lidem, 90 bodů hodil ještě Jarda s Adamem. O dva body víc dokonce bohumínský Matěj a náš Vojta. Jestli nám to nandal v prvním kole náš moravský konkurent Matěj z Kroměříže, tak v druhém kole nás porazil pro změnu Honzík z Chropyně.

V součtu šel do vedení Vojta. Šest bodů za ním byl Matěj z Kroměříže, za ním Honzík z Chropyně a náš Adam. Z pátého místa šel do finále vyrovnanými výsledky jablonecký Lukáš a šestici uzavíral náš Honza.

A ve finále do třetice kiks jihlavského závodníka. Vojta si jel s přehledem pro vítězství a předposledními hody 6 a 4 se s přehledem usadil až na pátém místě. A to měl ještě štěstí, že měl rychlonaviják, jinak by možná skončil i za Lukášem, který hodil stejně, ale byl pomalejší. Vítězství nejlepším výsledkem - 94 bodů - získal Honzík z Chropyně. Na druhém místě byl stejně jako na skishi jihlavský Adam a díky rychlejšímu času putoval do Jihlavy i bronz zásluhou Honzy, který porazil kroměřížského Matěje.

Nature

Celkové pořadí vyhrál Vojta. 20 bodů za ním skončil (zase) na druhém místě Adam. Třetí místo o 23 bodů níž obsadil Honzík z Chropyně, následovaný Matějem z Kroměříže, Lukášem z Jablonce a naším Honzou. Peťa se vešel také do první desítky, skončil devátý.

V kategorii žáků se rozdávalo 9 medailí a Moravský rybářský svaz jich získal 9 z nich. Šest jich putovalo s námi do Jihlavy. Ač se snažíme být skromní, tohle se povedlo.

Byl to však teprve první závod v halové sezóně. Již za chvíli nás čeká druhý a zase to nebude jednoduché. Bude potřeba ještě trénovat.