Jihlava
Naši sponzoři
Kdo se podílel na podpoře Halového mistrovství ČR v Rybolovné technice.

Pokud byste vyrazili v Jihlavy směrem do Měřína, potkali byste odbočku do Kamenice. Kousek napravo od tvrze byste našli řeznictví Kratochvíl. Toto řeznictví je nám dobře známé díky Jirkovi, který zde pravidelně nakupuje. Legendární pepřové párky nebo grilovací klobásy, prodávané pouze v létě, chutnají snad úplně všem a často si jimi zpestřujeme víkendy, kdy se scházíme u Jirky na chalupě za účelem vázání mušek, tréninku na nedaleké louce nebo jenom prostého popíjení rumu a klábosení o životě, muškaření nebo rybolovné technice.

Právě zde jsme nakupovali maso na sekanou a jemné párky pro Halové mistrovství ČR. Pan řezník byl tak laskavý, že nám nakoupené věci prodal s padesátiprocentní slevou, takže polovina šla do nákladů a polovina byla sponzorským darem. Proto bychom rádi poděkovali panu řezníkovi za jeho ochotu a pomoc.

Kdokoliv sem zavítá, rozhodně neudělá chybu.

Řeznictví Kratochvíl Řeznictví Kratochvíl Řeznictví Kratochvíl Řeznictví Kratochvíl

V Jihlavě se směrem od náměstí jede ulicí Žižkova směrem na Pelhřimov. Cestou je možné narazit na obchodní centrum, kterému se v Jihlavě říká Krystal. A právě zde byste potkali rybářský obchod Big Fish. Často zde potkáte pana Staňka, který je mimo jiné i vášnivý muškař. Díky němu se Jirka dozvěděl o Svratce i zajímavých místech a muškách, které by mohl na této řece vyzkoušet. A ano, hned během první vycházky Adam nachytal kolem 30 ryb. Od té doby se s panem Staňkem často bavíme na téma muškaření a místa, kde lovit.

Předchozí dva roky jsme pořádali oblastní kolo Zlaté udice pro oblast Vysočiny a pravidelně jsme dostávali od Big Fishe ceny pro účastníky. A i na republiku se pan Staněk domluvil s Jirkou a poskytl nám ceny, které jsme následně rozdávali k medailím především těm mladším kategoriím. Moc děkujeme za neutuchající podporu a za to, že děti nedostaly pouze medaili.

Pokud se sem zajdete podívat, najdete tu hromadu věcí, především pro položenou a přívlač, ale uvidíte zde i další věci...

Big Fish Jihlava Big Fish Jihlava Big Fish Jihlava Big Fish Jihlava Big Fish Jihlava Big Fish Jihlava Big Fish Jihlava

Již v době covidové byl velkým problémem najít místo, kde by se dalo trénovat. A v tu chvíli Jirka objevil úžasnou sportovní halu v Dolní Cerekvi. Od té doby sem pravidelně jezdíme trénovat a pořádáme zde halové závody. Když je potřeba, je možné zde i přespat, ikdyž většinou je třeba vzít si spacák s sebou. Záleží na počtu lidí, kteří dorazí.

Jirka oslovil paní Kalendovou, zda by nebyla možnost přispět drobnostmi, které bychom rozdali jako ceny pro závodníky. A paní Kalendová sehnala krabici plnou věcí, počínaje pastelkami, konče hrnky a polštářky. Díky tomu jsme mohli rozdělit ceny takovým způsobem, že každý dostal alespoň něco. Nejmenší toho měli nejvíc, nejstarší dostávali třeba jenom hrnek. Ale každý dostal nějakou cenu. Moc děkujeme paní Kalendové a Dolní Cerekvi za tyto ceny. Navíc si pro nás Dolní Cerekev připravila jedno malé překvapení - paní Dvořákovou, která o mistrovství republiky napsala článek a zviditelnila naši akci na Jihlavsku. Děkujeme moc.

Snad jsme se v Dolní Cerekvi neviděli naposledy.

Dolní Cerekev Dolní Cerekev Dolní Cerekev Dolní Cerekev

Moravský rybářský svaz se sídlem v Brně podporuje práci s mládeží a rozvoj rybářských sportů. Mnoho výborných reprezentantů, kteří bojují na různých mistrovstvích Evropy nebo světa, pochází právě z Moravského rybářského svazu. A to se nemusíme bavit pouze o rybolovné technice, ale i o muškaření, přívlači nebo plavané. Zatím co v mládežnických reprezentacích dnes dělají čest MRS pouze závodníci z rybolovné technice, v dospělé kategorii potkáme borce, ať se podíváme do jakékoliv sekce LRU.

Karla napadlo, že když už rozdáváme ceny a jsme z Moravského rybářského svazu, proč je nerozdat právě v taškách s naším logem. A tak se domluvil s tajemníkem MRS a jednoho krásného dne si vzal volno v práci a zajel do Brna. Podpora byla úžasná, dostali jsme 60 tašek (některé byly na upomínkové věci pro čestné hosty) a když se Karel zmínil, že bychom mohli vytáhnout i nějaké logo MRS, pan tajemník našel i "muší křídlo", které jsme mohli použít.

Děkujeme tedy i za podporu Moravskému rybářskému svazu, bez které bychom asi těžko dělali nějaké závody a dokázali vychovávat úspěšné závodníky a reprezentanty.

Moravský rybářský svaz Moravský rybářský svaz Moravský rybářský svaz

Český rybářský svaz se sídlem v Praze zastřešuje sportovní akce a práci s mládeží na celorepublikové úrovni. Vysílá reprezentace na mistrovství Evropy a světa, oceňuje nejlepší závodníky, kteří dovezou nějakou tu placku nebo titul, a zveřejňuje termínové kalendáře všech oficiálních akcí, které se konají pro jednotlivé odbory LRU a RT. Velkou část z nich pak i financuje z prostředků, které se na tyto účely sejdou ze všech územních svazů a také z Moravského rybářského svazu.

Těžko bychom asi mohli uspořádat Halové mistrovství ČR, kdyby na to Český rybářský svaz neposkytl příspěvek. Pronájem haly, rozhodčí, ceny, to všechno něco stojí. Když se vybírá startovné, na halových závodech se z něho pokrývá jídlo a další potřebné věci, které bychom mohli nazvat provozními náklady. Závod podpořila svou přítomností i paní Hnízdilová, která pomohla s organizací a laděním různých drobností. Dělali jsme takovou akci poprvé a hodně to pomohlo. I paní Hnízdilová dovezla "muší křídlo", a tak jsme mohli mít na zahájení i vyhlašování obě loga našich svazů pohromadě.

Děkujeme tedy i za podporu Českému rybářskému svazu, bez které bychom tu republiku nemohli udělat.

Český rybářský svaz Český rybářský svaz Český rybářský svaz Český rybářský svaz

Můžete si sehnat hodně sponzorů. Můžete si mít zajištěný příspěvek Českého rybářského svazu, zajištěné poháry, medaile i ceny. Bude vám to ale k ničemu, pokud nedostanete zelenou od organizace, kterou Český rybářský svaz pověří pořádáním závodu. Poslední velký závod se v Jihlavě pořádal před šesti lety a skoro nikdo si to již nepamatuje, takže samozřejmě panovala obava, co to pro spolek jako takový bude znamenat.

Pobočný spolek Jihlava se ale rozhodl potvrdit pořádání tohoto závodu. Největší pakárna se chystala pro paní Krpálkovou, na které leželo veškeré papírování - proúčtování faktur, paragonů a dalších formulářů. I jí a spolku patří velké díky za to, že nás podpořili v uspořádání této soutěže, která i pro nás byla něco nového.

Děkujeme tedy i za podporu našemu jihlavskému pobočnému spolku a paní Krpálkové za trpělivost a ochotu.

Máme skvělý tým. Vymýšlíme pro kluky hodně aktivit a kluky to baví. Aktivně se zapojují a chystají jednotlivé starty na každém závodu. Žádný z našich závodníků nezůstal bokem, zapojil se každý.

Naše aktivity jsou ale podpořeny dalšími sponzory. Co bychom dělali bez partnerek, manželek, maminek. Maminky Adama a Peti celý týden chystaly jídlo pro všechny závodníky a jejich doprovod, také celou sobotu během závodu obsluhovaly a doplňovaly jídlo, které připravily ve svém volném čase a za své. Buchtu připravila i matka Karla a ani Kristýna nezůstala pozadu. Báli jsme se, že bude chybět, ale nakonec to dobře dopadlo, jídlo ještě zbylo.

Velké poděkování všem těm ženám, které nám pomohly s cateringem.

Jídlo Jídlo

Co říct závěrem...

Rybolovná technika není příliš známý sport. Stále se setkáváme s komentáři "Rybaření v hale? No to mě ...". Možná si za to můžeme i sami, že málo propagujeme, málo jsme vidět, a tak jsme pořád jakousi raritou. Že se pistole, pušky nebo luky používají na střelbu do terčů místo do zvěře, to všem přijde normální. Že se pruty používají na házení na terče místo lovu ryb, to velké části veřejnosti přijde jako něco divného. Za tohoto stavu se horko těžko shání podpora a sponzorské dary pro závodníky.

O to víc si vážíme toho, že sponzoři se našli a pomohli nám uspořádat závod, který se nám ve finále líbil. Takže ještě jednou - díky moc...